En iyi SEO uzmanı, Google ve diğer arama motorlarının ne istediğini bilir ve bunları doğru zamanda doğru yerde uygular.

İyi bir uzmana SEO çalışmaları yaptırmak sizlere hem vakit hem de daha fazla maddi kazançlar elde ettirir. Bunu şu yüzden söylüyorum, bu sektörde doğru bilinen yanlışları hâlâ körü körüne kabul ederek çağ dışı teknikleri kurgulayanlar da mevcut. Bu yazımızı her işletme sahibinin doğru kaynağa erişmesi adına hazırladık. Ayrıca sektörde yer alan bazı SEO uzmanlarını listeye dahil ettik. Yorum oranları, tecrübesi, fiyat aralığı ve iletişim bilgilerini paylaştık.

En İyi SEO Uzmanları Listesi (Türkiye’nin En İyi SEO Uzmanı)

En iyi SEO uzmanı listesi aslında Türkiye’nin en iyi SEO uzmanlarını sizlere sunduk. İşletmeniz için en doğru SEO uzmanına kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sıra NoAdı SoyadıTecrübesiMin. FiyatYorumİletişim
1Soner Yıldırım10+₺₺⭐/5Ara
2Buğra Yazar5+₺₺₺₺⭐/5Ara
3Ayhan Karaman10+₺₺₺₺₺Ara
4Murat Ölmez₺₺₺₺Ara
5Barış Dayak₺₺₺₺⭐/4,9Ara
6Mert Şener₺₺₺₺⭐/5Ara
En İyi SEO Uzmanları tablosundan dilediğiniz SEO uzmanını arayabilir sorularınızı hızlıca sorabilirsiniz.

Burada paylaştığımız isimler Dijital Yuva’nın kefil olduğu bilgisini kesinlikle içermez. Bu yüzden en iyi SEO uzmanını bulmak için listenin ilk sırasından sırayla arayıp görüşmelerinizi yapabilirsiniz. Yaptıkları çalışmalar, çalıştıkları kelimeler ve o kelimelerin ne kadar sürede nerelere geldiği ile ilgili raporlar talep edebilirsiniz.

Soner YILDIRIM
Google SEO Uzmanı

Sitenizi istediğiniz kelimede üst sırada göremiyor musunuz?
Çözüm için Google SEO Uzmanı ‘nı arayın.

Eğer bir kişi veya firma ile çalışmaya başladıysanız ilk olarak tüm sitenin SEO dizinini size danışmadan silmesine izin vermemelisiniz. Çünkü belirli indekse sahip sayfalarınız bu köklü değişimde tüm sıralarda fazlasıyla gerilemeye neden olacaktır. Bu birçok kişi tarafından bilinmeyen ve göz ardı edilen bir konudur.

En İyi SEO Uzmanları Listesi
Türkiye’nin En İyi SEO Uzmanlarını Sizin İçin Listeledik.

En İyi SEO Uzmanı Kimdir? Nasıl Çalışmalar Yapıyorlar?

En iyi SEO uzmanı bir sitenin tüm iç ve dış SEO çalışmalarını, kullanıcı dostu sitelerde, ziyaretçi taleplerine, sektörün çizgisine, indeksleme kurallarına harfiyen uyan, rapor okuma tecrübesine sahip ve çalışmalarını profesyonelce yerine getiren iş etiği ve bilgisi ile ön plana çıkan kişi en iyi SEO uzmanıdır.

Günümüzde birkaç video izleyip veya makale okuyup mesleğini “SEO Uzmanı” olarak güncelleyenler oldukça fazla. Bu böyle olmamalı. SEO gelip geçici bir heves asla olamaz.

SEO ‘yu sadece içerik olarak düşünmek veya çok hızlı çalışan bir site olarak düşünmek tek gereklilik değildir. Aynı şekilde bir web sitesine rastgele binlerce backlink almak yine aynı şekilde SEO değildir. Bunlar SEO çalışmalarını başarısızlığa uğratan uygun koşullarda yapılmadığı takdirde sitelerinin ceza almasına kadar giden süreçlerdir.

Ayrıca bir SEO uzmanı sizin markanızı internette lider konuma da getirebilir geri dönüşü olmayan noktalara da getirebilir. Biz geri dönüşü olmayan işlere imza atanları SEO uzmanı olarak tanımlamak istemezdik. Maalesef onlar kendilerine uzman denmesini istiyor.

En iyi SEO uzmanları bilinen ortalama 200’den fazla kritere dikkat etmek durumundadır. Bu sadece Google için geçerli değil Yandex ve Bing gibi birçok arama motoruna da özellikle uygulanması gereken kriterleri içerir.

En İyi SEO Uzmanları Nasıl Çalışır?

En iyi SEO uzmanları tüm işlemleri size önceden bilgi vererek gerçekleştirmektedir. Süreç boyunca eksik olan ve tamamlanması gereken noktalara özellikle değinmektedir. Ayrıca en iyi SEO uzmanı her zaman belirlenen hedeflerden daha fazlasını yakalayabilmeyi istemelidir.

Kendisine belirlediği hedeflerin haricinde marka ve ürün hakkında da PR çalışmaları (kurumsal kimlik & marka izlenimi) yerine getirmeli en azından bunu paylaşmalıdır.

Uzmanlık söz konusu olan durumlarda kişiler bu işe yıllarını vermelidir. Birçok marka, hizmet ve ürüne odaklı çalışmalar yapmış olmalı ve bunların da ne kadar etkili olup olmadığını gözlemleyebilmelidir. En iyi SEO ajansı iyi bir imaj ve ulaşılabilir hedeflerle sizleri istediğiniz noktaya taşır.

Ekibimiz; Facebook ve Google sertifikalarını alarak tüm dijital eğitimlere katılıp öğrendiklerini firmalar için yıllardır kullanmaktadır.

En iyi SEO uzmanı listesi yazımızın sonuna geldik. Umarız işletmeniz için en doğru adayı uygun fiyatlara bulmuş olursunuz.

Türkiye’nin En İyi SEO Firması

Türkiye’nin en iyi SEO firması olan Dijital Yuva, müşterilerinin web sitelerini geliştirdiği semantik SEO stratejileri, organik SEO uyumlu makaleler ve destekleyici yöntemlerle birlikte üst sıralara taşır. Bilindiği üzere web sitelerine ulaşımı sağlayan arama motorları, botları aracılığı ile her bir web sitesini tarar ve listeler.

Böylece kullanıcıların işini bir hayli kolaylaştırır. Anahtar kelime kullanımı gibi çeşitli SEO terimlerine bağlı olarak kullanıcı dostu özellik gösteren web siteleri, arama motorlarında daha üst sıralarda görüntülenir. Böylece internet kullanıcıları, aradıkları şeyleri çok daha kolay şekilde bulabilirler.

Özellikle internet üzerinden ticaret yapan firmalar için arama motorunda üst sıralarda görüntülenmek son derece önemlidir. Satış oranları açısından büyük öneme sahip olan bu durum, SEO hizmeti kavramını hızla öne çıkarmıştır. Firmaların, dijital dünyadaki organik ziyaretçi trafiğini artırması için bir SEO firması ile çalışması gereklidir. Böylece e-ticaret siteleri için rekabetin giderek artmaya devam ettiği arama motorlarında daha üst sıralarda görüntülenmek mümkün hale gelir.

En iyi SEO firması olarak hizmet veren firmamız, işletmeler için oldukça çeşitli çalışmalar gerçekleştirir. Anahtar kelime analizleri yapılarak üretilen içerikler sayesinde firmaların arama motorlarında daha üst sıralara taşınması sağlanır. Türkiye’nin en iyi SEO firmaları arasında yer alan Dijital Yuva, firmanızın dijital dünyadaki bilinirliğini artırarak daha fazla organik takipçiye ulaşmanızı sağlar. Hedef kitle analizi ile firmanızı potansiyel müşterileriniz ile buluşturarak kısa sürede satışlarınızı ve kazancınızı katlamanıza yardımcı olur.

SEO Uzmanı ile Web Sitenizi Geliştirin

Arama motoru optimizasyonu alanında uzmanlaşmış olan profesyonel kişiler, SEO uzmanı olarak adlandırılır. Son derece zor ve zaman alan bir dijital hizmet alanı olan SEO sayesinde web sitelerinin daha fazla kullanıcı tarafından görülmesine yardımcı olur. SEO danışmanı olarak da bilinen SEO uzmanları, organik/doğal trafik sağlama konusunda bilgi ve tecrübeye sahip olan kişilerdir. Bu sayede SEO tekniklerini etkili şekilde kullanarak işletmelerin arama motoru sonuç sayfalarında daha üst sıralarda yer almalarını sağlarlar.

Misyon ve görevi bir web sitesinin görünürlüğünü iyileştirmek olan SEO uzmanları, çok yönlü çalışma prensibine sahiptir. Bu nedenle günlük çalışmalarında web sitelerinin iyileştirilmesine yardımcı olan tekniklerin uygulanmasına odaklanırlar. Aynı zamanda web sayfalarının arama motorlarında daha üst sıralarda çıkmasını sağlayan kapsamlı bir deneyime sahiptirler. Web sitenizde eksik olan teknik çalışmaları belirleyen SEO uzmanı, gerekli olan SEO çalışmalarını tamamlayarak web sayfanızı geliştirir. Anahtar kelime araştırması, hedef kitle ve potansiyel müşteri analizi gibi çeşitli SEO çalışmaları ile firmaların dijital dünyada daha üst sıralarda yer almasını sağlarlar.

SEO uzmanı olarak sektörde öncü bir yere sahip olan Dijital Yuva, sitenizin öncelikle ilk sayfalara daha sonra da ilk sıralara yükselmesini sağlayan SEO çalışmaları gerçekleştirir.

En İyi SEO Uzmanı ‘na Gelen Sorular

Google’da ilk sayfada çıkar mıyım?

Google’da ilk sayfada çıkmak için belirli SEO kurallarını karşılamanız ve biraz da zaman kavramına dikkat etmeniz gerekir. Yapılan çalışmalar içinde kelimenin zorluğu, içeriğin kalitesi, rakiplerin de çalışması ve trafik oranı en dikkat edilmesi gereken kritik olaylardır. Bir kelime bazen birinci haftada ilk sayfaya gelirken bazen bu süreç bir yılı da geçebilmektedir.

Ayrıca arama sonuçları listesi; kullanıcıların yakınlığına, profil verilerine ve daha önceki ziyaretlerine göre sunulur. Bu yüzden kendi bilgisayarınızdan sürekli siteye girmeniz size hatalı sıralama sonuçları gösterebilir. Tarayıcınızın gizli sekmesinden giriş yaparak sonuçları daha gerçekçi görebilirsiniz.

En iyi SEO uzmanını nasıl bulurum?

Bunu bulmak için sayfamızdaki tablodan faydalanabilirsiniz. Tabloda en iyi SEO uzmanlarını görebileceğiniz gibi onların tecrübelerini ve iletişim bilgilerine de kolaylıkla erişim sağlayabilirsiniz.

İşletmem için SEO uzmanı arıyorum.

Tüm sektörlere özel olarak çalışmalar yapan SEO uzmanlarımız sizlerle yapılan iletişimde yüksek tecrübeli ve alanında en iyilerden oluşmaktadır. Bu yüzden işletmeniz için en iyi SEO uzmanını Dijital Yuva ‘da bulabilirsiniz.

SEO uzmanı hangi konularda bilgiye sahiptir?

En iyi SEO uzmanı, arama motorlarının tüm kriterlerini ve kullanıcı beklentilerini göz önünde bulundurup onları gerçekleştiren ve en azından içerik yazma konusunda bilmediği birçok konuyu araştırarak öğrenebilen alanındaki tecrübeli kişilerdir. Yaptıkları çalışmalar ve başarılar onları En iyi SEO uzmanı listesine dahil edebilmektedir.

Bu yüzden şu sektör bu sektör diye ayrım yapmadan tüm sektörlere çalışma düzenleyebilirler. Bazı sektörler sadece içerik ile beslenirken bazı sektörlerde ise görsel bütünlük ve performans ön planda olabilmektedir. O yüzden sayfamızda belirtmiş olduğumuz en iyi SEO uzmanlarını ilk sıradan başlayarak arayabilirsiniz. Zaten sizlere bu konuda tecrübelerini ve gerçekleştirebileceklerini en iyi şekilde aktaracaklardır.

Turizm sektörü için en iyi SEO uzmanı kimdir?

Turizm SEO uzmanı bulmak oldukça zordur. Birçok alanda bilgi sahibi olsalar da aslında SEO uzmanları başarılı şekilde geri dönüş aldıkları ve yapmayı en çok sevdiği işlere odaklanırlar. Bu da kendilerini en iyi hissettikleri kategorilerdir.

Bu nedenle bir tatil bloğu veya gezi yazıları hazırlayan bir işletmeye çalışma yapmak yüksek oranda içerik yazarlığı bilgisi ve hayal ve anlatım gücü gerektirir. Her ne kadar SEO uzmanları içerik yazmayı bilse de içerik hazırlamak oldukça meşakkatli bir durumdur. Çünkü SEO uyumlu makale yazarı arayışında olan firmalar genelde bu işi freelance veya cüzi ücretlere kapatmak için yapan insanlarla doludur. Böyle yerlerde paranızı harcamak size sadece vakit kaybettirir. İşinize vereceğiniz değerin kendinize verdiğiniz değerle eşit olduğunu düşünüyoruz.

Bu işi hakkıyla yapan kişiye bir örnek vermemiz gerekirse hem içerik yazarlığında hem de dijital pazarlama alanında üstün marifetlere sahip Soner YILDIRIM ‘ı gösterebiliriz. Zaten listemiz ilk sırasındadır. Kendisi daha önce sektörü domine eden iki farklı turizm firmasına uzun yıllar boyunca çalışmalar yapmıştır.

Bir SEO’cu nasıl alanında uzman olur?

Bir SEO’cunun alanında en iyi olabilmesi için kendini geliştirmesi ve sürekli uygulama yapabilmesi gerekir. Teorideki bilgisini uygulamayan adaylar zamanla öğrendiklerini unutabilirler. Bu da onların aldıkları eğitimi, maddi kaybı ve zamanı geri getiremeyeceği anlamına gelir.

Bir SEO uzmanı adayına tavsiyelerimiz; okumak, izlemek, sektörün içinde yer almak, meet up katılımları yapmak, bir kelimede bir siteyi nasıl üst sıralara çıkaracağını bilmek, SEO uyumlu makale yazarlığı hakkında bilgi sahibi olmak, bireysel iletişim becerileri ile sosyal medyadan siteye trafik çekmeyi şekilde kullanması başlıca tavsiyelerimizdir.

Türkiye’nin en iyi SEO uzmanı kimdir?

Türkiye’nin en iyi SEO uzmanlarında biri de Soner YILDIRIM ‘dır.

Çalıştığı tüm sektörlerde önce işi anlayan, rakipleri eksiksiz analiz eden, sektörün fırsatlarını ve tehdit unsurlarını gören ve bunları firma / marka lehine kullanan Soner YILDIRIM, SEO alanında uzman olup online platformlarda 300’den fazla öğrenciye eğitim sağlamaktadır.

Google’ın eğitimlerinde başarılı olan adaylara verdiği dijital pazarlama sertifikasına sahiptir. Ayrıca Facebook Marketing sertifikasına da sahip olan Soner YILDIRIM işletmelerin dijital pazarlama ile büyümesine derin katkılar sağlamaktadır.

SEO hizmeti veren en iyi SEO uzmanları kimlerdir?

SEO hizmeti veren en iyi SEO uzmanları yukarıdaki tabloda özenle sıralanmıştır. İlk sıradan aramaya başlayarak görüşmelerinizi bizzat yapabilirsiniz.

Konunun Takipçisi Ol
Bildir
14 Yorum
En Eski
En Yeni En Çok Oy Alan
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Şeref B.
1 yıl önce yayınlandı.

Ben Soner hocamı tek geçerim. Daha önce de makale yazarlığı eğitimini almıştm. Sektöre büyük katkıları olan biridir ender bir insandır

Rana A.
1 yıl önce yayınlandı.

Bu seo ne kadar farklı bir konu. kaç kişiyi aradıysam şimdiye kadar 10bin 50bin fiyat aldım. Sektörümse aslında nadir kelimelere sahip rakibim en fazla 10 site, ben buradan baktım aradım Soner bey le görüştüm. Sağolsun çok açıklayıcı ve ilgili yaklaştı dedim ilk defa bir görüşmeden bu kadar memnun kaldım çalışalım ve ben bunu başka firmalara da örnek olsun diye yorum yapayım dedim

Selim Y.
1 yıl önce yayınlandı.

benim bütçem aylık 7000 TL beni arayın 05** *** ** ** (Numara gizlenmiştir)

Mahmut G.
1 yıl önce yayınlandı.

1 ay önce en iyi SEO uzmanı kimdir merak edip ararken buldum burayı ilk sıradan aramaya başladım. Soner bey ve birkaç kişi ile görüştüm, bilgisine hayran kaldım gerçekten. 1 aylık süreçte 3000 sayfaya sahip sitemizi tek tek ekibi ile düzenledi. Hneüz yolun başı ama şimdilik ilerlemeler istediğim gibi..

Sertap H.
1 yıl önce yayınlandı.

tam olarak böyle bir sayfa arıyordm. Tek yerde tüm SEO uzmanları.. İlk sıradan itibaren aradık. Firmamıza destek hizmeti fiyatı aldık gayet uygun. Referanslarını da görünce bayağı doğru yerdeyiz dedik. Çok teşekkürler Dijital Yuva..

Sevim G.
1 yıl önce yayınlandı.

En iyi SEO uzmanını bulmak için harika bir içerik olmuş. Hepsi tek yerde

Aysun G.
1 yıl önce yayınlandı.

Biz Soner bey ile 6 ay önce SEO çalışması yaptırmak isterken tanıştık. Tam o süreden beri hangi kelimede gerideysek %90 kadarını ilk iki sıraya taşıdı. Yaklaşık 2 aydır kelimelerimizden devasa dönüşler alıyoruz. Kendilerini bizzat tebrik ediyorum ama bu hizmetten yararlanmak isteyenlere de fazla uzakta heyecan aramamalarini tavsiye ederim

Hemen Arayın
WhatsApp

Bir Projen Mi Var?

Bizi hemen arayın, karşılıklı fikirleri ve reklam süreçlerini konuşalım.