SEO ajansı, bir işletmenin tüm dijital süreçleri ile entegre pazarlama çalışmalarında SEO konusunu profesyonelce işleyebilmelidir. İster bireysel isterseniz de kurumsal bir firma olun fark etmez, sizi odaklandığınız kelimede sektör lideri yapmak ve hep örnek alınan işletme düzeyine getirmek için SEO danışmanlık hizmeti sunuyoruz.

SEO (Search Engine Optimization) yani arama motoru optimizasyonu… Peki neden arama motoru için bir şeyleri optimize ediyoruz? Aslında bunu hem kullanıcı hem de Google tarama botları için yapıyoruz. Amacımız daha kaliteli içerik ve yüksek performansla hem Google’ın istediği yapıda hem de kullanıcıların aradığını tam olarak bulduğu siteler oluşturmaktır.

Soner YILDIRIM
Google SEO Uzmanı

Sitenizi istediğiniz kelimede üst sırada göremiyor musunuz?
Çözüm için Google SEO Uzmanı’nı arayınız.

İçerikleriniz kullanıcının aklındaki tüm sorulara cevap niteliği taşıyorsa Google sitenizdeki verileri analiz ederek arama sonuçlarındaki sıralamanızı yukarılara alabilmektedir. Bu içerikleri okumak için gelen ziyaretçileri arttırmak sitenin “trafik” adını verdiğimiz yapısını oluşturur. Kaliteli bir içerik ve performans odaklı site her zaman diğer rakiplerinden çok daha fazla ziyaret alarak trafik kaynağı oluşturur.

Trafik kelimesi sizi korkutmasın. Bu aslında sitenizin doğal yöntemlerle yükselmesi için en temel puanlama sisteminde yer alır. Bilinen 250’den fazla Google sıralama kriteri bulunmaktadır. SEO’nun en temel amacı, arama motorunu kullanan ziyaretçilerin bu platform üzerindeki performanstan memnun kaldığında başka arama motorunu kullanmama isteğidir.

SEO ajansı, müşteri taleplerine göre bir sitenin arama motorundaki sonuçların iyileştirilmesi adına tüm çalışmaları yapan kurumdur. Bir işletmenin tüm dijital süreçlerini yönetebilecek bir kadroya sahip olmasıyla birlikte web sitelerinin trafik ve dönüşüm oranlarını artırmaya haliyle daha fazla kişiye kalıcı, doğal ve kaliteli yöntemlerle ulaşmayı hedefler.

Bir şirketin belirli konularda dijital çözümlere ihtiyacı olabilir. Sonuçta sadece SEO hizmeti alan firmalar Google Ads reklam danışmanlığı talep etmeyebilir. Ya da sosyal medya çözümlerini sadece yeni müşteriler tercih edebilir. Bu yüzden bir yol haritası belirlerken mutlaka ihtiyaçlar göz önünde bulundurulmalıdır. Bu ihtiyaçlar belirlenirken SWOT Analizi ve Kapsamlı SEO Analizi yapılmalıdır.

Tüm bu süreçleri profesyonel kadrosu ile yöneten Dijital Yuva, sizlere en iyi yol haritasını çıkardıktan sonra uyguladığı stratejilerle çalışmalarınızı üst düzeye çıkarmaktadır. Gelişen ve yenilenen Google, Facebook, Instagram ve Twitter gibi uygulamalar SEO’yu etkilediği için tüm bu mecralarda algoritma güncellemelerini takip ediyoruz.

Bir SEO ajansı sizlere en şekilde dijital dönüşüm sürecini atlatmada fayda sağlar. Çünkü yapılması gerekenler ile yapılmaması gerekenler konusunda yüksek bilgi sahibi olan ajanslar belirlenen ihtiyaçları dijital ortama uygun olarak sunmakta oldukça başarılıdırlar.

Bir web sitesinde uygulanabilir tüm çalışmaları başarıyla yürütüyoruz. İhtiyacınız olan işlemleri yenilikçi, kreatif, güncel ve modern düzende uyguluyoruz.

Ayrıca bir SEO Ajansının hizmet süreçleri aşağıdaki gibidir.

 • Yaptığımız detaylı analizler neticesinde işletmenizi bulunduğu sektörde lider konuma taşıyoruz.
 • İleriye dönük planlama kapsamında gelişmiş strateji ve reklam hazırlığında üst düzey hizmet sunuyoruz. Dillere pelesenk olacak bir reklam çalışması yürütmekle kalmıyor marka bilinci edindirmek üzere farklı kampanya modellerini de SEO ajansı olarak uyguluyoruz.
 • Yol haritamıza uygun olarak ilerlediğimizde sunduğumuz düzenli raporlar ve öngörülerimiz sizlere hangi konumda olduğumuzu ve nerelere geleceğimizi daha net gösterecektir. Ayrıca tespit ettiğimiz bazı sorunları teknik işlemlerden geçirip filtreleyerek teknik düzenlemeler yapar ve aylık sunduğumuz rapora işleriz.
 • Sunduğumuz rapor ile elimizdeki seçenekleri daha iyi görmemiz mümkün olacaktır.

SEO Ajansı Neler Yapar?

SEO ajansı olarak işletmelerin belirledikleri hedefe belirlenen sürelerde düşük maliyetlerle ulaşmasına odaklanıyoruz. Bu konuda aydınlatıcı ve güncel bilgileri sizlerle paylaşıyor olacağız. Şimdi, SEO ajansı neler yapar, SEO ajansı hangi hizmetleri verir ve hangi konularda hizmetler sunar bu konulara odaklanacağız.

Bir SEO ajansı öncelikle müşterisinin ne istediğini anlar. Çünkü en başta anlaşılır olmak süreci daha kolay ilerletmeye fayda sağlayacaktır. Maalesef müşterinin her söylediği haklı olduğu anlamına gelmeyebilir. Bunun nedeni kulaktan dolma bilgiler ile biz ajanslardan imkânı olmayan bir şeyi isteyebilmektedirler. Bu yüzden öncelikle amacın ne olduğu belli olmalı. Örneğin bir kelimede site sahibi Google’da ilk sırada çıkmak veya blog içeriği mi istiyor? Yoksa sosyal medya reklam çalışması ile satışlarını mı artırmak istiyor? Ya da site ziyaret oranlarını mı artırmak istiyor, bunlar netleştirilir.

Çünkü her farklı soruna farklı bakış açısı ve strateji uygulanmalıdır. Bunu şöyle örneklendirebiliriz. Bir kapı anahtarı sadece ait olduğu kapı kilidine uygundur. Bu da o kapının en doğru seçeneği olan kendisine ait anahtar ile açılması şeklinde örneklendirilebilir.

Dijital Yuva olarak işletmelerin web siteleri için oluşturduğumuz hedefler doğrultusunda çalışmalar sağlıyor profesyonel şekilde hazırlanan yol haritası ile sürece devam ediyoruz.

Firmaların ihtiyaç duyduğu tüm hizmetleri profesyonel bir anlayışla sürdüren Dijital Yuva her rapor sunumundan önce yeni bir strateji ve kitle etkileşimi sağlayacak çalışmaları müşterilerine bildirmektedir. Güncellenen algoritmalar dikkate alınarak yapılan işlemlerden en yüksek verimin alınması adına çalışmalar yapılmaktadır.

SEO Ajansları Hangi Hizmetleri Sunar?

Bir SEO ajansı oldukça farklı konularda hizmetler sunabilir. Bu tamamen isteğe göre değişkenlik gösterebilmektedir. SEO ajansı hangi hizmetleri sunarsa sunsun asla müşteriyi dinlemekten ve ihtiyaçlarını belirlemekten geri kalmamalıdır.

Bir SEO ajansının sunması gereken hizmetlerden kısaca bahsedersek eğer;

 • Kelime odaklı yükselme çalışmaları,
 • Kelime ve sektör analizi,
 • Site içi ve site dışı SEO raporlaması,
 • Strateji yönetimi,
 • Sıralama Takibi ve Aylık raporlama,
 • Özgün makale çalışmaları,
 • Siteyi GSC, GTM, GA kurulumu yapılması,
 • Haritalara kayıt işlemi yapması,
 • Kaliteli görsel çalışmalar yapması,
 • Hedefine uygun reklam çalışmaları yürütmesi,
 • Site için en doğru backlink kaynağını bulması SEO ajansının sunduğu hizmetlerden bazılarıdır.

SEO Reklam Ajansı

SEO reklam ajansı olan Dijital Yuva sağladığı hizmet kalitesi ile sizlere hem Google Ads platformunda hem de Facebook Instagram ortak platformlarında tam isabet reklam çalışmaları yürütür.

Dünya’da ve ülkemizde en çok kullanılan Google da kendi üzerinden arama yapanları memnun etmenin yollarını aramaktadır. Bu nedenle site sahiplerine kısaca “Sitenize gelen ziyaretçileri memnun edin. Onlara tam olarak istediğini yüksek performanslı bir sitede verin. Çünkü sizin ve Google’ın devamlılığı bu noktaya bağlıdır.” demek istediğini anlıyoruz. Bunu karşılıklı bir güven içerisinde başlatıp devamlılığını sağlamak tamamen site sahiplerinin ve SEO uzmanının kontrolündedir. Google’ın tarama botlarına (yapay zeka tarama botu) sayfamızın tam olarak ne ile alakalı olduğu konusunda doğru bilgilendirmeler yaptığımızda sitemizi daha kolay taradığını, kategorize edip arama sonuçlarında iyi bir noktaya getirdiğini hep beraber gözlemliyoruz.

Unutmayın ki Google, kurallara uygun davranmayan yani illegal yöntemlerle sıralamalarda olduğundan çok daha hızlı yükselmeye çalışan sitelere kalıcı yasak (ban) uygulamaktadır. Sitenizin Google’da ban almaması için neler yapmanız gerektiğini SEO hizmeti sayfamızda ilgili tüm kriterle birlikte açıkladık.

Ayrıca çok fark edilmemiş ve Dijital Yuva tarafından ölçümlenerek tespit edilen kriterler bizden SEO hizmeti alan sitelere uygulanmaktadır.

Uygun maliyetli ve hızlı dönüş alması en muhtemel platformlarda ilgili kitlenizi hedefleyip maksimum fayda sağlanması adına reklam çalışmaları geliştiriyoruz. Oluşturduğumuz reklamlarla hem kullanıcı deneyimine odaklanıyor hem de dönüşüm takibi ile kullanıcıları kategorize ediyoruz. Bu tam olarak şu amaca hizmet ediyor. Kullanıcıları işlemlerine göre ayırdığımız için sepete ürün ekleyenleri, kredi kartı ile ödeme ekranına kadar gidip çıkanı veya bir ürünü favorilerine ekleyeni ayırt edip ileride sadece bu kullanıcılara reklam çalışmaları yapabiliyoruz.

SEO reklam ajansı olmak kolay değildir. Bu dümdüz bir reklam vermek ile aynı şey kesinlikle değildir. Bu yüzden ileri düzey bir SEO ajansı olan Dijital Yuva ile iletişime geçerek işletmenizi hem reklam destekli hem de organik çalışmalarımızla üst sıralarda görmeye başlayabilirsiniz.

En İyi SEO Ajansı

Siteniz SEO çalışmalarında yetersiz mi kalıyor? İstediğiniz verimi alamıyor musunuz?

Bunun birçok sebebi olabilir. Çünkü SEO oldukça değişken işlemlere sahiptir. Bazen yaptığınız çalışmanın meyvelerini toplamak haftaları veya ayları alabilmektedir. Bu yüzden SEO sabır işidir. Doğru çalışmanın verdiği mutluluk sizlere fazlasıyla sıralama artışı olarak dönecektir.

En iyi SEO ajansı olarak çalışmalarını sürdüren Dijital Yuva, SEO’dan alacağınız maksimum verimi almayı sağlar. Ürün veya hizmetlerinizi doğru kelimelerden en uygun kitlelere ulaştırmak normalde alacağınız trafik ve satış hacminden daha fazlasını almanıza katkı sağlayacaktır. Sitenize gelen potansiyel müşterilerin müşteriye dönüşmesi süreci tamamen;

 • Sitenizin anlatmak istediği,
 • Verdiği hizmetin tüm detayları;
 • Anlaşılabilirlik,
 • Ulaşılabilirlik (Arama motorlarında üstte olmak)
 • Kullanılabilirlik (Sitenin iyi performansa sahip olması)
 • Fiyat/fayda politikası,
 • Şirket profili,
 • Ticari imaj vb. etkenler sayesinde eğer olumlu imaj bıraktıysanız müşteriniz, bırakmadıysanız sadece ziyaretçiniz olarak kalacaktır. Tekrar sitenize gelir mi, bilemeyiz.

Birçok alanda en iyi SEO ajansı olarak hizmet veren ekibimiz çalışmalarını sürdürürken SEO kriterlerine fazlasıyla dikkat etmektedir. Kullanıcı faydasını her zaman ön planda tutan Dijital Yuva, sürdürdüğü hizmetler ile işletmelere etkili bir dijital performans katkısı sağlamaktadır.

En İyi SEO Firması

En iyi SEO firması olarak hizmet sunan Dijital Yuva işletmelere büyük ilerlemeler kaydetmesi için profesyonel SEO çalışmaları uygular. Bu uygulamalar halihazırda işletmelerin ihtiyaç ve talepleri gözden geçirilerek hazırlanır. En iyi SEO çalışmaları yapılması için 250’den fazla kriteri ilmek ilmek kontrol ederek uyguluyoruz. Sonuçlarını takip ederek sürekli raporlama ve stratejik okumalar gerçekleştiriyoruz.

En iyi SEO ajansı olan Dijital Yuva ile web sitenize daha çok müşteri çekebileceğiniz organik teknikleri uygulayalım. Siz işinizle ilgilenirken biz de kendi işimizle ilgilenerek size zaman, emek ve maddi kazanç sağlayalım. Arama motorlarında görünürlüğünüzü artırmak için profesyonel bir SEO ajansı ile yola çıkmanız en doğrusu olacaktır. 40’tan fazla sektöre hizmet veren Dijital Yuva web sitesi trafiğini artırma konusunda yüksek tecrübeye sahiptir. Bizimle birlikte müşteri sayınızı arttırın. Uygun maliyetle daha fazla kişiye ulaşın. Bunlar gelirinizi artırma ve sektör liderliğinizi sürdürerek örnek alınan bir modele sahip olmanızı sağlar.

Proje süresince takip ve raporlama sunan SEO uzmanlarımız arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanızı sağlayarak sizlere daha fazla trafik kazandırmaya odaklanmaktadır. Ayrıca başarılı SEO stratejilerimiz ile sektörünüzde sizi ilk sayfaya taşıyoruz.

Sizlere en iyi SEO ajansı olarak hizmet sunan Dijital Yuva ile tanışmak isterseniz iletişim bilgilerinizi paylaşabilirsiniz. Sizleri gün içinde arayıp ihtiyaçlarınıza özel olarak çalışmayı detaylandırıp fiyatlandırabiliriz.

Çalışma öncesinde hazırladığımız ücretsiz SEO analizi ile eksik olan noktalara hızlıca müdahale ediyoruz. Ayrıca sitenin indeks durumuna göre ilk 1-2 ay sağlam ve kalıcı bir SEO altyapısı kuruyoruz. Bu süreç boyunca yapılan çalışmalar çalışmalara en az %300 oranında katkı sağlayacaktır.

Birçok ajans tek bir hizmetten ücretin tamamını alayım düşüncesi ile hareket ettiği için birçok kişi çalışmaların sonucunda belirli konuma gelemediğinden dolayı mağdur olabilmektedir. Biz geçmiş projelerimizdeki başarıları doğrudan referans göstererek sizleri gelecekteki hedeflerinize ulaştırıyoruz. Bu da bizleri en iyi SEO ajansı yapmaya yetecek düzeydedir.

Kurumsal SEO Ajansı

İhtiyaçlarınıza tek noktadan çözümler üreten Dijital Yuva kurumsal SEO ajansı olarak hizmetlerine kesintisiz devam etmektedir. Büyük bir iş etiğine sahip olan Dijital Yuva ajansı kurumsal SEO konusunda oldukça profesyoneldir. Bunun en önemli örneği ise prensipleridir. İşte bu yüzden SEO ajansımız rakip firmalardan sadece biri ile çalışmalarını yürütmektedir.

Gelişim süreçlerinizi, raporlarınızı ve elde edilen sonuçları hiçbir firma ile paylaşmıyoruz. Paylaşacağımız tek şey sitenizde de yer alan anahtar kelime ve onun Google’da hangi sırada göründüğüdür. Bu bizim ilkelerimiz arasında bulunan en değerli maddelerden biridir. Biz tüm çalışmalarımızı Referanslar sayfamızda sunarız.

Çalıştığımız tüm kurumsal markalara SEO hizmeti sunmaktan ve onları arama kelimelerinde en iyi sıralara getirmekten mutluluk duyuyoruz. Böylece karşılıklı güven esasına dayalı olarak elde edilen başarılar da göz önünde bulundurulduğunda uzun süreler boyunca birlikte çalışabiliyoruz.

Markanızın organik trafiğini artırmaya yönelik yaptığımız çalışmalarla sitenizi arama sonuçlarında kalıcı hale getirmeye çalışıyoruz. Kurumsal SEO çalışması sonucu arama sonuçlarında hiç olmadığı kadar düzenli ve paralel büyüme elde edeceksiniz. Biz bir anda yükselmeye hiçbir zaman iyi gözle bakmıyoruz. Çünkü temeli sağlam olmayan siteye yapılan black hat SEO çalışmaları ile kısa süreli istediğinizi alabilirken Google’ın bunu fark etmesi oldukça kısa sürmektedir. Sonuçta sitenizin bir daha asla arama sonuçlarında çıkamayacağınızı bilmeniz gerekmektedir.

Ayrıca çalışmaya başlamadan önce ortaya çıkarılması gereken bir maddeden de bahsedelim.

Performans Pazarlama

Online bir işletme için en önemli konu belirli bir anahtar kelime grubunda trafik alabileceği bir sırada yer almaktır. Bu yüzden dikkat etmemiz gereken en temel konu sitenizin neyi amaçladığıdır. Bir site satış yapmak isterken benzer içeriğe sahip bir site tanıtım ve bilgi sunabiliyor. Bu konuda yapılacak dokunuşlarla sitenize yüksek performans erişmesi ve maksimum düzeyde ziyaret alımı hedeflenmelidir. Ayrıca siteyi içeriğini ziyaret eden kullanıcılar Facebook Piksel ve diğer analitik araçları ile takip edilebilmelidir. Performans pazarlama konusunda Facebook Piksel kurulumu oldukça önemli bir konudur. Toplanan datalar bizlere işletmeniz adına yeniden pazarlama reklamları verirken hedef kitleye ulaşmada önemli rol oynayacaktır.

Kurumsal SEO ajansı olarak internetin eşsiz dünyasında yerinizi alın. Müşterilerinizin size gelmesini kolaylaştırın. Bu sizin daha fazla kişiye ulaşmanızı sağlayacaktır. Sizi; işinizi anlayan, sizi yönlendirebilecek, bilgi birikimine sahip ve SEO konusunda uzman kadromuzla tanışmaya davet ediyoruz.

SEO hizmeti veren ajanslar sayfamızda bizim gibi hizmet sunan birçok ajansı görebilirsiniz. Bunlar onları tavsiye ettiğimiz veya hizmet kalitesine kefil olduğumuz anlamına gelmemektedir. Bu işi yapan kuruluşlara kısaca değinmek ve haklarında bilgi edinmeniz üzere hazırlanmıştır.

İstanbul SEO Ajansı

İstanbul SEO ajansı olarak hizmet sunan Dijital Yuva, sağladığı SEO hizmeti sayesinde tüm bölgesel işletmelere yüksek deneyimli hizmet sağlamaktadır. Genç ve dinamik bir ekibe sahip olan Dijital Yuva tüm dijital süreçlerde destek alabileceğiniz bir ajanstır.

Birçok müşterisi İstanbul bölgesinde bulunan Dijital Yuva, sektörde örnek alınan bir işletmedir. İstanbul SEO ajansı olarak çalışmalarımızı sürdürüyor ve bu konuda her gün algoritma takibi yapıyoruz. Oluşabilecek faydalı veya köklü değişimlerde yapılan SEO çalışmalarına etki göstermesine özellikle özen gösteriyoruz.

Google SEO Ajansı

Google SEO ajansı olarak, arama motorunun beklentilerini en net şekilde biliyoruz. Bunları kurumsal çalışmalarda kullanarak işletmelerin taleplerini en doğru kaynaktan yüksek verimlilikle yerine getiriyoruz. Arama motorlarında gelişen her güncellemeyi takip ederek işletmenizi yeniliklere hazır hale getiriyoruz.

Şu konuya özellikle değinmek isteriz ki Google, bilindiği üzere en çok kullanılan arama motorudur. Bunun yanında kullanıcı deneyimine en fazla odaklanan yapay zekâ destekli bir sisteme de sahiptir. Bu onu diğer birçok arama motorundan çok daha farklı bir konuma taşımaktadır.

Google SEO Ajansı Fiyatları

Google SEO ajansı olarak tüm işletmelere özel standart fiyat politikası sunuyoruz. En iyi Google SEO ajansı olarak çalışmalarımızda Google yönergelerine son derece dikkat ediyoruz. Ayrıca tüm çalışmalarımızı düzenli olarak raporluyoruz. Her ay sonunda farklı bir hedef belirleyerek maksimum düzeyde fayda odaklı ilerliyoruz.

Google SEO Fiyatlarımız aşağıdaki gibidir.

Başlangıç Paketi₺5490
Profesyonel Paket₺7490
Premium PaketTeklif Al
Özel PaketÖzelleştirilebilir Hizmet – Teklif Al
Tek Seferlik SEO PaketiFiyat Alın
Google odaklı SEO çalışmalarımız için fiyat tablosudur. Özel paket bilgisi ve güncel fiyat almak için mutlaka bizimle iletişime geçiniz.

Fiyatlandırma politikamız da gayet açık ve nettir. Çünkü SEO çalışmalarında yapılacak işlemler önceden belirlendiği için SEO çalışması fiyatları da gayet uygundur.

Bir SEO ajansı, çalışmalarını gerçekleştirirken nadiren de olsa satın alınan paketin dışında sorunlara işlemler yapabilir. Bu sorunlar SEO işlemi sırasında ortaya çıkabiliyor. Biz yine de bu sorunları genel SEO çalışmalarına zarar vermemesi adına gideriyoruz. Bu konu hakkında da özellikle sizleri bilgilendiriyoruz.

Google SEO uzmanı olan Soner YILDIRIM; en güncel SEO kriterlerini uygulama ve performans yorumlaması yapabilme konusunda tecrübelidir. Google tarafından sağlanan eğitimlere katılıp başarıyla bitirerek aşağıdaki belgeyi almaya hak kazanmıştır. Ayrıca “Facebook Dijital Pazarlama Ortağı” olduğumuz için hesap yönetiminiz konusunda da üst düzey birikime sahibiz. Öğrenerek gelişen geliştikçe gerçekleştiren ve gerçekleştirdikçe başarıya ulaşan ekibimiz aynı süreci sizlere de uyarlamayı öneriyor.

SEO Çalışması Yapan Firma

SEO çalışması yapan firma olarak sizlere öncelikli önerimiz hedeflerinizi belirlemeniz gerektiğidir. Bu hedef “X kelimesinde ilk sayfada olmak istiyorum” olabilir. Bunun için öncelikle kelime araştırması yapmanız ve rakiplerinizi tanımanız gerekir.

Profesyonel rakip analizi çıkartarak rakiplerinizin eksiklerini görebilir, fırsatlara ve potansiyel trafik sağlayabilecek kelimelere odaklanabilirsiniz. Bu kelimeler düşük, orta ve yüksek zorluk dereceleri ile bilinir. Eğer siteniz yeniyse ve ilk defa SEO yapan şirket ile işlemler yapılıyorsa mutlaka düşük rekabete sahip ve uzun kuyruklu kelimelere (Long Tail Keywords) odaklanılması gerekir.

Kelime tespiti yapıldıktan sonra yazılması gereken makale veya içerik yazılarınızı SEO açısından uyumlu hale getirmelisiniz. Peki, SEO uyumlu makale için neler yapıyoruz?

Rakiplerinizi inceledikten sonra;

 • Anahtar kelime tespiti ve kullanımı,
 • H başlıkların kullanımı,
 • Resimlerin kullanımı (ad, alt ve title etiketleri),
 • Anlam bütünlüğü,
 • Cümle uzunluğu,
 • İhtiyaca uygunluğu,
 • Link yapısı (siteadi[.]com/sayfa-veya-makale-adi)
 • En az 1 adet iç linkleme (site içindeki bir sayfaya bağlantı)
 • Doğru meta ve title etiketlerinin kullanımı,
 • Soru – Cevap yapısı hazırlıyoruz.

Bu işlemlerden sonra makalemizi en az 600 – 800 kelime aralığında yazıyoruz. Bu bir makalede detaylı anlatım için yeterli bir başlangıç olmaktadır. Ayrıca rekabetin yoğun olduğu kelimelerde hazırlanan içerik 3.000 kelime ve üzeri de olabilir.

Şimdi biraz da diğer SEO için gerekli olan basamaklardan bahsedelim.

 1. Site için kullanmak istediğiniz görseller o alanın ölçüsüne göre yüklenmelidir. Unutmayın, hız ve performans için kullandığınız görsellere ve temiz kod yapısına dikkat etmelisiniz.
 2. Ana sayfa diğer sayfalara oranla daha fazla tarama botlarına ev sahipliği yapmaktadır. Bu yüzden güncel yazılarınızı ana sayfa üzerinde mutlaka bulundurunuz.
 3. Odaklandığınız anahtar kelimeleri ana sayfa üzerinde mutlaka kullanınız.
 4. Kullanıcı dostu bir tasarım, kolay okunabilirlik ve nesneler arası tıklama boşlukları bırakınız.
 5. Arama motoru için olmazsa olmaz sayabileceğimiz meta etiketleri bulunmaktadır. Bunlar sitemizin botlar tarafından daha iyi algılanmasını sağlar.

SEO Firması Neler Yapar?

SEO firması, çalışmalarını yaparken tamamen SEO kriterlerine uygun şekilde çalışmalıdır. Bu kriterler bilinen haliyle 250’den fazladır. Kriterlerin birçoğu içerik ile alakalı olup; hız, performans, linkleme, kullanıcı deneyimi, etiketlemeler, schema verileri, meta etiketleri, open graph yapısı, mobil uyum, sitemap, robots.txt, sosyal bağlantılar, SSL ve daha birçok maddeden oluşmaktadır.

Tüm bu işlemlerin profesyonelce yapılması gerekir. SEO kriterlerine baktığımızda hepsinin genelde arama motorunun tarama ve kategorize etmesine yardımcı olduğumuz görülmektedir. Biz nasıl Google ve diğer arama motorlarına yardımcı oluyorsa onlar da bizi doğru sonuçlarda göstermeye çalışmaktadır. Bu nedenle çalışmaların iki büyük parçası olan İç SEO ve Dış SEO kriterlerini en doğru yapıda tamamen kurallara uyarak gerçekleştiriyoruz.

Bazen işletmelerin kendi belirlediği kelimelerde aratıldığında genelde üst sıralarda çıkmadığını görürüz. Bunun birçok sebebi olabilmektedir. Hız, yazılım hataları, sunucu sorunları, satır içi kodlar, uyumsuz görseller, pluginler, içeriğin yetersizliği veya dış SEO sorunları nedeniyle siteler geride kalabilmektedir.

Bu gibi sorunlar henüz çalışmaya başlamadan önce Dijital Yuva tarafından detaylıca rapor haline getirilir. Hatalar ve eksikler net olarak ortaya çıkarıldıktan sonra bir strateji geliştirilir. Kelime tespiti, içerik modernizasyonu ve teknik hatalardan sonra düzenlemeler için ortalama bir süre belirlenir. Çalışmalara vakit kaybetmeden başlanır.

WordPress SEO Ajansı

Bir WordPress SEO ajansı, WordPress tabanının sunduğu imkanları en iyi şekilde kullanıp web sayfalarını doğal sonuçlarda üst sıralara çıkarabilmelidir. Bildiğiniz üzere SEO için oldukça farklı kriterler bulunuyor. Bunları ileri ki konumuzda açıklayıp buraya da bir link bırakacağım.

WordPress SEO hizmeti bir web sitesinin özellikle WordPress tabanında hazırlanmış bir web sitesi için hayati öneme sahiptir. Büyük bir yükseliş gerçekleştirilecekse eğer bunu en iyi eklentiler ve bilgi-tecrübe birleşimi sayesinde olabileceği asla unutulmamalıdır. Tabii burada çok farklı kriterler bulunuyor.

Öncelikle üzerinde çalışılan web sayfasının belirli kullanıcı deneyimi ihtiyaçlarını karşılaması gerektiğidir. Şimdi biraz bunlardan bahsedelim. WordPress SEO ajansı olarak ilk baktığımız kriterler aşağıdaki gibidir.

WordPress SEO Yapmadan Önce Nelere Dikkat Ediyoruz?

 • Web sitesinin iyi bir hız skorunun bulunmasına,
 • İçeriklerin anlam bütünlüğüne
 • Görsel optimizasyonlarının doğru şekilde yapılandırılmasına
 • Sunucu tarafında güvenliğin sağlanmasına
 • SSL sertifika durumuna
 • Site hit değerlerine
 • Domain yaşına
 • Backlink kaynaklarına
 • Rakipleri ile arasındaki farklara önemle dikkat ediyoruz.

SEO ajansımız WordPress tarafında bir çalışma gerçekleştirilecekse eğer bu çalışma için tüm kriterleri öncelikle big data oranlarında analiz etmemiz gerekecektir. Daha sonra analizlere göre yapılabilecekler konusunda bir fikir ve aksiyon planı gerçekleştirilir. Çalışmaya hızlı bir şekilde daha fazla vakit kaybetmeden başlanır.

WordPress SEO hizmeti devamlılık arz eden bir hizmettir. Bu yüzden bir kere yapılması her zaman onun sıralamalarda yükseleceği anlamına gelmez. Bu sebeple sürekli sistemin kontrol edilmesi, yeni içeriklerin entegrasyonu, dış bağlantıları, tanıtım yazıları, backlink analizlerinin yapılması, spam score düzeyi yüksek sitelerin reddedilmesi gibi birçok madde devamlı olarak kontrol edilmesi gereken işlemlerin başında yer alır.

Bu yüzden WordPress en iyi SEO uzmanı olan Soner YILDIRIM ile birebir görüşmeler yapabilirsiniz. WordPress SEO uzmanı olan Soner Bey son 6 yılda onlarca web siteyi odak kelimelerimde üst sıralara taşımıştır. Kendisinden referans talebinde bulunabilirsiniz. Gerek tasarım bilgisi, gerek yazılım bilgisi ve içerik yazarlığı konusundaki eğitimleri kendisini bu alanda joker pozisyonuna en uygun aday yapmaktadır.

WordPress, SEO için en doğru platformdur. Fazla vakit kaybetmeden Bu yüzden WordPress uzmanı ekibimize de ulaşabilirsiniz.

Profesyonel SEO Danışmanlığı

Profesyonel SEO danışmanlığı veren Dijital Yuva, web siteniz için doğal ziyaretçi trafiği sağlayan kaynakları ortaya çıkarmaktadır. Tamamen kullanıcıların araması muhtemel kelimelere odaklanıyoruz. Çünkü kullanıcının bir kelimeyi arama niyetini anlayabilirsek doğru içeriklerin oluşturulması yönünde çalışmalar gerçekleştirebiliriz. Biz buna user intent (kullanıcı niyeti) diyoruz. Google, kullanıcının aradığı kelimede satış odaklı tespit yapıyorsa e-ticaret sitelerini, soru eki olarak aratılan sorgularda ise hem rich snippet hem de yazı odaklı siteler çıkarmaktadır.

Eğer bir kelimenin tanımını yapıyorsak aşağıdaki mantıkta hazırlanması gerekir.

Örnek

Sayfanın başlığı: SEO Nedir? – [Site Adı]

Açıklama: SEO (Search Engine Optimization), arama motoru optimizasyonu demektir. SEO kriterlerine dikkat edilmesi doğal trafiğinizi artmasına katkı sağlar.

Eğer herhangi bir kelime için yukarıdaki mantığı uyguladıysanız Google sitenizi belirttiğiniz şekilde indeksleyecektir. İçeriğin bilgilendirici, maddeleme ve sıralama numarası ile ve nedir, nasıl yapılır veya ne için kullanılır gibi soru eklerinde içeriğinizi tanım olarak belirleyip kullanıcıya fayda sağlamak için Featured Snippet (sıfırıncı pozisyon) alanında gösterir. Bu alan oldukça değerlidir. Çünkü arama sonuçları ilk bu alanla gösterim yapmaya başlar. Arama ile ilgili sayfada yer alan bilgilerin özeti, başlık ve URL’leri görünür. Çoğu kullanıcı bu alanda aradığı bilginin olduğunu düşünerek tıklayıp siteye giriş yapar. Yani doğal trafik amacıyla kullanılması gereken en temel yapıların başında gelmektedir.

Biz Dijital Yuva olarak SEO çalışmalarında Google’ın bizlere tanıdığı tüm imkanları sonuna kadar kullanıyoruz. Profesyonel SEO danışmanlığı veren firmamız uyguladığı kriterlerle sitenizde trafik ve sıralama artışı olacağının garantisini de verebilmektedir.

SEO Yaptırmanın Avantajları Nelerdir?

SEO ‘nun reelde birçok avantajı olmakla birlikte bir işletme bazında düşünürsek ne gibi faydalar sağladığını daha kolay kavrayabilirsiniz.

 • Ulusal veya uluslararası marka bilinirliği,
 • Yüksek ziyaret oranı,
 • Üst sıralarda kalıcı nitelikli olarak yer alma,
 • Satış hedeflerine ulaşma,
 • Uygun maliyetli tanıtım ve pazarlama,
 • Kullanıcı niyetine uygun içeriklerle doğru kullanıcıları dönüşüme hedefleme,
 • Raporlanabilir şeffaf süreçler,
 • Daha kolay bulunabilirlik,
 • Algoritma takibi ile sıralama kaybı yaşamadan önlem alma,
 • Mobil uyumluluk ile tüm cihazlarda kullanıcı dostu tasarım,
 • Hız ve performans odaklı yaklaşım.

Eğer Google SEO ajansı fiyatları konusunda detaylı bilgi almak isterseniz bize ulaşabilirsiniz.

En İyi SEO Hizmeti

Yüksek organik trafik kazanmanızı sağlayacak SEO stratejileri geliştiriyoruz.

En iyi SEO hizmeti almak için çözümleri uzakta aramayın. Çünkü geliştirdiğimiz teknikler ve edindiğimiz tecrübeler ışığında sitelerinizi önce analiz edip iyi ve geliştirilmesi gereken noktalarını ortaya çıkarırız. Daha sonra sektördeki durumu analiz ederek rakiplerinizi mercek altında alıyoruz. Bu da bizlere nereden başlamamız gerektiğini, odak kelimelerimizin zorluğunu, çalışma kapsamımızı ve sonuca olan yaklaşımlarımızı somut düzeyde raporlandırmamıza katkı sağlamaktadır.

Kapsamlı bir rakip analizi hedefe doğru harika bir adım atmak demektir. En iyi seo hizmeti sağlayan ajansımız Premium SEO araçlarıyla sitenizi ve rakiplerinizi analiz eder. Sadece analizin yeterli olduğunu da düşünmüyoruz. Elimizdeki verileri anlamlandırmak ve hangilerinin bizim için önemli veya kritik olduğunu da tecrübelerimizin ışığında yorumlamak gerekir.

5 10 votes
Makale Puanı
Konunun Takipçisi Ol
Bildir
18 Yorum
En Eski
En Yeni En Çok Oy Alan
Satır içi geri bildirimler
Tüm yorumları görüntüleyin
Ahmet G.
6 ay önce yayınlandı.

merhaba benim turizm alanında bir sitem var seo yaptırmıştım ama verim alamadım. Bana ulaşabilir misiniz 05** *** ** ** (Numara gizlenmiştir)

Zerrin A.
6 ay önce yayınlandı.

MERHABA. GOOGLE SEO AJANSI MISINIZ BİR KONUDA DESTEĞE İHİYACIMIZ OLACAK

Servet G.
5 ay önce yayınlandı.

Fiyatlar nedir acaba bize iyi bir SEO ajansı lazım.

Turgut P.
5 ay önce yayınlandı.

100+ personele sahip bir üretim firmasıyız. Bana SEO referanslarınızı iletebilir misiniz?

Mahmut B.
4 ay önce yayınlandı.

Seo ajansınız hangi araçları kullnıyor.

Sadullah N.
3 ay önce yayınlandı.

Yaklaşık 3 aydır çalışıyoruz ve gerçekten samimiyetle söylüyorum ki daha önce seo yapan çok fazla kişi ile iş yaptım kendimi hic bu kadar anlaşılmış hissetmemiştim. Leb demeden lebleyi anlıyorlar sağolsunlar. 3 ayda organik trafiğim 5 kat arttı Zehir gibi cocuklar helal olsun gençler.

Tan S.
3 ay önce yayınlandı.

Çalıştığım SEO ajansının çözemediği kopya sayfa sorunlarını Dijital Yuva’dan Soner bey 24 saat geçmeden çözdü. Site trafiğimizi sadece çıkmasını istediğimiz sayfaya yönlendirdi. Kendine SEO’cuyum diyenlerden korkun. Ben Soner bey’i bilirim. Konuşması konuya hakimiyeti yaklaşımları gerçekten çok iyiydi. 2 ay oldu belirttiğim ilk 5 kelimenin 3’ü birinci sıraya oturdu. Diğer kelimeler için de çalışıyoruz. O da gelecektir. Teşekkür ederim tüm ekibinize

Pelin T.
2 ay önce yayınlandı.

Harika bir içerik

Hamide S.
2 ay önce yayınlandı.

Bir çok ajansla çalıştık. Fakat gözle görülür bir başarıyı Dijital Yuva ile çalışmaya başlayana kadar elde edememiştik. Kesinlikle SEO konusunda diğer ajanslardan açık ara öndeler. Tüm emeğiniz için teşekkür ederim.

Hemen Arayın
WhatsApp

Bir Projen Mi Var?

Bizi hemen arayın, karşılıklı fikirleri ve reklam süreçlerini konuşalım.