Dijital pazarlama ajansı olarak sizlere sunduğunuz hizmeti günümüz cihazları ve teknolojileri ile ileri düzey kitlelere ulaştırıyoruz. Dijital varoluşunuza katkı sağlamak adına çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu şekilde daha fazla satış hacmine ulaşmanız için tüm çözümlerimizle yanınızda duruyoruz.

Sadece yaratıcı işler yetmez, verilerin gücüyle de dinamik markalar yaratıyor, markaları en kısa sürede yüksek performanslı satış ve pazarlama hedeflerine ulaştırıyoruz. Hedef kitleye özgü satış ve tanıtım ihtiyaçlarını dijital pazarlama profesyonelleri ile birlikte maksimum verimliliğe taşıyoruz.

Web sitesi, sosyal mecralar ve uygulamalar arasında ziyaretçilere metin, görsel veya video şeklinde yayınlar yapıyoruz. İnternet dünyasında yer alan ve insanların sosyalleştiği kabul edilen bazı uygulamalar için reklam platformlarını %100 verimli şekilde kullanıyor markanız için yeni fırsatlar oluşturuyoruz. Bu reklam platformları kişilerin ilgilerine göre üye oldukları alanlar olarak bilinmektedir. Örneğin tadilat üzerine kurulmuş bir uygulama bu işi yapmak isteyen personeller ile hizmet sunmaktadır.

Dijital ajanslar; web tasarım, mobil uygulamalar geliştirme ve bunun gibi faaliyetlerin yanında Arama Motoru Reklamları (SEM), Arama Motoru Optimizasyonu (SEO) gibi dijital marka çalışmaları da gerçekleştirir. Ayrıca bir işletmenin uygun fiyatlara daha fazla kitleye ulaşmasını sağlamak adına sosyal medya hesap ve reklam yönetimi yaparken, içerik stratejisi oluşturur.

Dijital pazarlama ajansları, uygun bulunan pazarlama stratejileri ile belirlenen bütçelerin en doğru şekilde en uygun kitleye ulaşmasını sağlamalıdır. Bu şekilde hem satış hem de kitle bazında daha fazla kişiye ulaşmak için çalışmalar yapılır.

Dijital pazarlamanın en kritik noktası uygulanan strateji ve taktiklerin etkilerinin ölçülmesi ve rapor yorumlayabilmektir. Çünkü yapılan yatırımın geri dönüşü en çok nereden sağlanıyorsa, bunlar raporlar ile tespit edilip eksik noktalar giderilir. Aynı kitleden çok daha fazla verim alınabilmesi bu yöntemlerle takip edilip sağlanmaktadır.

Artık Dijital Pazarlama Çağındayız

Tanıtım ve pazarlama çalışmaları neticesinde hem web sitesine hem de uygulama üzerine yoğun bir ziyaretçi akışı gerçekleşir. Bu ziyaretlerden bazıları kısa süreli olabilmektedir. Kullanıcı aradığını bulamaması söz konusu olabilir ya da ürünün, fiyatı, özellikleri, yorumları, resim ve açıklamaları yetersiz gelebilir. Kullanıcılar bu durumda sitede uzun süre kalmadan ayrılacaktır. Oluşan her işlemin takip edilmesi, raporlanması, yaşanan teknik ve içerik sorunların tespit edilerek çözülmesi gerekmektedir. Bu nedenle “ölçülemeyen bilgi bilgi değildir” mottosunu benimseyip tüm çalışmalarımızda web sitesi veya uygulamaları analitik araçları ile takip edip yapılan çalışmanın içeriğine göre raporlar oluşturuyoruz.

Dijital pazarlamanın önemini yakın zamanda tüm işletmeler deneyimledi. En son 2019 – 2021 yılları arasında dünyaya yayılan salgından sonra online alışveriş ve dijital pazarlama süreçleri doğru yönetilen işletmelerin ne kadar büyüme sağladıklarını hep beraber gördük.

Bir “dijital pazarlama ajansı ne iş yapar” konusunu madde madde aktarırsak eğer;

 • Arama Motoru Hizmetleri
  • SEM – Search Engine Marketing – Arama Motoru Pazarlaması
  • Google Analytics (Site Trafiği Takibi – Veri Analizi)
  • SEO – Search Engine Optimisation – Arama Motoru Optimizasyonu
 • Sosyal Medya Hizmetleri
  • Facebook ve Instagram Reklam Yönetimi
  • Sosyal Medya Hesap Yönetimi
  • İçerik Pazarlaması (Content Marketing)
 • Web Tasarım ve Web Yazılım Çalışması
 • E-posta Pazarlaması (E-mail marketing)
 • Tüm Hizmetler İçin Performans Raporları

Hizmet sağlayıp para kazanmak isteyen üyeler yine aynı şekilde hizmet almak isteyenlerin karşısına gerek reklam gerekse tanıtım olarak çıkmaktadır. Bu bir uygulamanın iç reklam hizmeti sayılırken Instagram, Facebook, LinkedIn, SnapChat ve Twitter gibi sosyal medya mecraları ise kitlesel reklamlar olarak yönetilmektedir.

Dijital Reklam Modelleri

 • Arama Motoru Pazarlaması (SEM)
 • Görüntülü Reklam Hizmeti (Display Ads)
 • Sosyal Medya Reklam Yönetimi
 • Yerel Medyada Dijital Pazarlama Ajansı Olmak
 • Yeniden Pazarlama Reklamları

Arama Motoru Pazarlaması (SEM)

Arama motoru reklamları için belirlediğiniz anahtar kelimeler kullanıcıların yaptığı arama kelimesinden sonuçlar çıkartılması ve normal sonuçların hem üstünde hem de alt alanlarında çıkmasını sağlamaktadır. Güncel olarak üst alanda 4 reklam, sonuçların aşağısında ise 3 reklam alanı olmak üzere toplamda 7 reklam ilk sayfada gösterilmektedir. Ayrıca arama motoru reklamları kelime bazlı (PPC) tıklama üzerinden ücretlendirilmektedir. O ücretin düşük veya yüksek olması kelimelerin teklif değeri ile alakalı olmaktadır.

Örneğin “silikon duvar boyası” diye bir kelime arattınız. Öncelikle satın almaya teşvik edici bir kelime ise reklamında bu kelime bulunan firmalar sonuçlarda çıkmaktadır. Bazen reklamınız en iyi şekilde yapılandırılsa dahi arasıra üst sıralarda veya ikinci sayfalarda görünebilir.

Reklamları sürekli üstte çıkartmak için özel teknikler, reklam ayarları, teklif ve kalite puanı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu kapsamda yapılacak çalışmalar ve reklamın öğrenme süreçleri de belirleyici rol oynamaktadır. Bu süreç tamamen Google tarafından akıllı algoritma ile yönetilmektedir. Bu yüzden reklamın öğrenme sürecine dahil olması oldukça normaldir.

Devamlı reklamlar, reklam bütçeleri ve bakiye sisteme güven verir. Sonuç olarak reklamın etkili bir gösterim almasına katkı sağlar. Dijital pazarlama ajansı olarak önemli bir noktada olan arama motoru pazarlama yöntemlerinizi yoğun kullanılıyoruz.

Görüntülü Reklam Hizmeti (Display Ads)

Görüntülü reklam çalışmaları arama motorlarında, Google iş ortağı sitelerinde ve mobil uygulamalarda kullanıcıların karşısına çıkan resimli veya videolu reklam modelleridir. Örnek vermek gerekirse Google üzerinde bir araştırma yapıyorsunuz. Bu araştırma bir elbise olsun diyelim. Kelimeniz de “abiye görselleri”. Bu aratımı yaptıktan sonra sizi öncelikle Google sorgularında bazı büyük markaların reklamları karşılar. Siz o reklamlardan birine tıkladığınızda o reklam için yeniden pazarlama kurulu ise Google iş ortağı (Google Adsense üyesi) sitelerinden birine girdiğinizde o firmanın görsel reklamları size farklı açılardan gösterilir. Bazen farklı ürünlerden slayt şeklinde bazen tam ekran bazen de ekranın belirli alanlarında reklamlar çıkacaktır.

Buradaki amaç kullanıcının ilgi gösterdiği andan itibaren o kullanıcıya reklamlar vasıtasıyla yarım kalan alışverişi hatırlatılır. Alışverişini tamamlaması yönünde uyarı, indirim veya kampanya gösterilerek pazarlama çalışması yürütülür.

Ayrıca Google haricinde bir çok sitede (LinkedIn, Twitter, Facebook…) görüntülü reklam pazarlamacılığı bulunmaktadır. Bu nedenle reklam vermek istediğinizde ilgili kitleniz tam olarak neredeyse ona göre reklam platformu seçebilirsiniz. İş odaklı teklif, hizmet pazarlama, yönetici kadrosuna tanıtım gibi reklamlar LinkedIn üzerinden sağlandığında daha etkilidir.

Google’da ise genel kullanıcılar bulunur. İsteklerine göre aratanların karşısına çıkılması daha doğrudur. Bu yüzden dijital pazarlama ajansı olarak bu süreçlerde muhakkak Google reklamlarını tavsiye ediyoruz. İsteyen istediğini almak için aratımlar yapar. Bu nedenle o kitlelere ulaşmak için Google Ads reklamları vermek gerekir.

Bazı ürün veya hizmetler in tanıtımı için yoğun olarak kullanılmaktadır. Bu reklam tipi, metin reklamlarından sonraki en çok kullanılan reklam modeli olarak karşımıza çıkmaktadır. Google Ads tarafında verilen görüntülü reklamlar, kitlelere ulaşabilmeniz için oldukça önemlidir.

Sosyal Medya Reklam Yönetimi

Günümüzde sosyal medya reklam yönetimi başlı başına bir meslek halini aldı. Her akıllı cihazda Facebook, Instagram ve Twitter gibi uygulamalar bulunmaktadır. Bu uygulamaları kullanan kişilerin ilgilendiği kategoriler, satın aldıkları ve takip ettikleri bilinerek reklamlar gösterilmektedir. Bu kadar yaygın kullanıma sahip bir alan için reklam verildiğinde yeniden pazarlama reklamları yapılması gerekir. Bu reklamlar ücret karşılığında yayınlanmaktadır.

Dijital pazarlama ajansı olarak reklam verdiğiniz sosyal platformlar ürün ve hizmet pazarlamak için oldukça iyi ve uygun maliyetli çözümler sunmaktadır. Yeni bir ürün veya hizmet pazarlarken ilgili kitlenizin dikkatini çekebilecek düzeyde reklamlar hazırlanması büyük satış rakamlarına ulaşmanızı sağlayabilmektedir.

Sosyal medya uygulamaları için yapılan tüm ücretli reklamlara, sosyal medya reklamı denir. Dijital pazarlama uzmanı ve dijital pazarlama ajansı reklamcıları; Instagram, Facebook, Pinterest, Twitter gibi sosyal platformları kullanarak ürün ve hizmetlerini tanıtırlar.

Sosyal medya reklamları, en etkili şekilde oldukça kısa sürede çok fazla kişiye ulaşmayı hedefler. Yüksek kullanıcı potansiyeline sahip platformlar ürün ve hizmet tanıtımlarını daha fazla kişiye ulaştırmak için tercih edilmektedir. İlgilenen kitle eğer reklamınızdan etkilendiyse etkileşime geçecektir. Eğer tam etkilenmediyse farklı reklam modelleri ve reklamlar ile ilgisini çekmeyi başarmak gerekmektedir. Bu tür çalışmalar kitlenize ulaşmak ve kitle oluşturmak için oldukça önemlidir.

Farklı sosyal medya reklam modelleri denenerek etkileri A/B testinde gözlemlemek gerekmektedir. Kullancıcı aynı reklamın farklı renklerini gördüğünde farklı tepki verebilimektedir. Bu nedenle reklam konunuz aynı kalacak şekilde farklı reklam tasarımları hazırlayabilirsiniz.

Daha az maliyet ile satış ve marka bilinirliği edindirmek için küçük, orta ve büyük tüm işletmeler sosyal medyayı kullanır. Sosyal medyanın yaygınlaşmasıyla birlikte dijital pazarlama ajansımıza kayıtlı müşterilerimizden aldığımız dönüşlere göre satış hacimleri son 2 yılda %300+ oranında artış göstermiştir. Pazarlamanın artık daha fazla kitleye ulaştırılması ve online süreçlere dahil edilmesi yüksek satış rakamları için belirleyici rol oynamaktadır.

Yerel Medyada Dijital Pazarlama Ajansı Olmak

Dijital pazarlama ajansı olarak yürüttüğümüz tüm çalışmalar creative çözümler sunan, parlak fikirler altında geliştirilen ve akılda kalıcı reklamlar ortaya çıkarır. Reklamlarınızı bir web sitesinin parçası olarak gösteren sponsorlu ya da markalı yapılan çalışmaları beraber oluşturalım.

Yerel medya reklamları; kullanıcıları rahatsız etmeden gösterilen ve ilgili sayfanın bir bağlantısı gibi görünen reklamlardır. Bireysel olarak sitelerin sayfalarından reklam anlaşması yapılmasını önermekteyiz. Ayrıca TV’lerdeki ürün yerleştirme reklamları veya sitelerin arka planlarında markalı reklamlar en çok kullanılan yöntemlerdir.

Yeniden Pazarlama Reklamları

Bir reklam çalışmasının sadece yayınlanması belki size müşteri kazandırır. Ama gün içinde reklamınıza tıklayan birini asla kaybetmek istemezsiniz. Bunun için reklamınıza tıklayan ve site üzerinde bazı sayfalara ulaşan örneğin; sepet sayfasına gelen, adres bilgileri sayfasına gelen, ödeme ekranına gelen kullanıcıları alışverişe en yakın potansiyel müşteri olarak düşünebiliriz.

Bu kişiler işlemlerini belirli sebeplerden dolayı yarım bırakabilirler. Onlara işlemlerine geri dönmek için küçük bir indirim kuponu veya kampanya tanımlanırsa kaldıkları yerden siparişlerini kolaylıkla tamamlayabilirler. İşte bu sürece yeniden pazarlama diyoruz. Bir kere bile olsa reklamımız ile etkileşime giren kullanıcıları Google’da dönüş izlemeyi Tag Manager, Facebook’ta Pixel kodları ile takip edebiliyoruz. Dijital pazarlama ajansı olarak sunduğumuz hizmetlerde yeniden pazarlama reklamları büyük öneme sahiptir.

E-ticaret sitelerinde ilk defa sipariş verecek olan kullanıcılar genelde siparişlerini vermeden çıkmaktadır. Bunun nedenleri arasında kişisel verilerinin kaydı, adres bilgileri ve teslimat bilgileri gibi verileri doldurması gerekmektedir. Bunları tam olarak doldurmak için insanların o an sadece bu işleme odaklanması gerekir. Hepimiz gün içinde yoğun şekilde koşturmaca halinde oluyoruz. Bazen toplu taşıma araçlarına bazende farklı konularda meşgul olurken birkaç dakikalık boşlukta sipariş vermeye çalışmıyorlar. Araştırmak veya ürünleri incelemek için geniş vakitler gerekebiliyor.

Bu nedenle reklamınız ile bir kere olsun etkileşime geçmesi o kullanıcıya farklı reklam ve kampanyaları yeniden göstererek kaldığı yerden devam etmesi sağlanmalıdır. Sonuçta reklam bütçenizi harcarken gelirinizi de bu reklam bütçesi üzerinden artırmaya odaklanmanız gerekmektedir.

İşte burada yeniden pazarlama devreye giriyor. Bu kullanıcıları tekrardan hedeflemek hem gelirinizi artırıp hem de yeni reklam bütçenize katkı sağlıyor.

Dijital Pazarlama Ajansı İstanbul

İstanbul dijital pazarlama ajansı olarak hizmet veren Dijital Yuva, işletmelerin dijital süreçlerini profesyonel şekilde yönetmek üzerine çalışır. Dijital pazarlama alanında 2011’den günümüze kadar ….’den fazla referansımıza dijital çözüm ortağı olduk. Marka ve kurumların büyüme rakamları belirlenen büyüme oranlarının hep daha fazlasına ulaştı.

Dijital Yuva dijital yönden büyümemizi hızlandırıyor. Ayrıca tüm sosyal medya hesaplarınızı profesyonel bir yaklaşımla yönetiyor. Yaptığımız analiz ve stratejiler hedeflerinize ulaşmanız için en temel noktada yer almaktadır. Dijital pazarlama çalışmalarına başlamadan önce mutlaka rakip ve sektör analizi, ürün veya hizmet analizi, içerik ve paylaşım planlaması dijital pazarlama ekibimiz tarafından gerçekleştirilir. Bu duruma kaynağın tespiti ve yaklaşım modelleri de diyebiliriz. Çünkü Dijital Yuva reklam ajansı; belirlenen yol haritasına göre içerik, görsel pazarlama teknikleri, stratejiler, bütçe yönetimi, doğru zamanda doğru platformun seçimi ile en uygun kitlenin bulunması süreçlerini yönetmektedir.

Aşağıda bulunan formdan uygun olduğunuz tarih ve saati seçerek toplantı talebinizi bizlere iletebilirsiniz.

En İyi İçerik Pazarlama Ajansı

Dijital dünyada işletmeler daha fazla kazanç elde edebilmek için sosyal medya hesaplarını etkin şekilde kullanmalıdır. Her işletme sosyal medya ve dijital pazarlama uzmanını bünyesinde barındırabilir. Yalnız yüksek tecrübe ve strateji için daha büyük bütçeler yönetmiş farklı kategorilerde uzman statüde olan dijital pazarlama ajansımızdan alacağı verim asla aynı olmaz. Çünkü en iyi içerik pazarlama ajansı, daha fazla strateji, bütçe, kaynak yönetimi, kitle takibi, raporlama ve platform deneyimi açısından daha donanımlıdır.

Verdiğimiz hizmetlerle dikkat çeken paylaşımlar yaparak, özgün makaleler paylaşarak ve her reklama ayrı ayrı harekete geçirici reklam metinleri hazırlayarak hedef kitlenizi siteniz üzerinden hedefimize ulaşmayı başaran bir müşteriye dönüştürüyoruz.

Markanıza güven duyulması için, doğru anahtar kelimeler ile gelen kullanıcılara pazarlama yapmak ve içeriklerinizi tanıtmak oldukça zorlu bir süreçtir. Belirli bir strateji ve deneyim gerektiren çalışmalar içerik pazarlaması yapılırken doğru şekilde kullanılmalıdır. Satın alma eğilimi veya bilgi alma eğilimi ile gelen kullanıcılar birbirinden ayrılarak ürün ve hizmetler bölümlendirilir. Bu sayede kullanıcılar öğrenmek ya da almak istediklerini rahatlıkla tespit edip sitenizden maksimum fayda ile yararlanmaya çalışır. Sizleri en doğru hedef kitleye ulaştırmak ve ürünlerinizi pazarlamaya çözüm olmak en büyük hedefimizdir.

İşletmenizi Tanıtmanın Uygun Maliyetli Çözümü

İşletmenizin ürün ve hizmetlerini uygun maliyetle tanıtmanın birkaç farklı çözüm yöntemi vardır. Bu yöntemlere değinmeden önce dilerseniz kullanıcılarınıza nasıl ulaşmak istediğinizi belirleyelim. Anlık olarak satış yapmak istiyorsanız Google reklamları; marka bilinirliği ve site ziyareti istiyorsanız sosyal medya reklamlarını (Facebook, Instagram vb.) önerebiliriz. Peki fark nedir? İkisinin arasındaki fark aslında şöyle; birinde kullanıcılar almak istediği hizmeti veya ürünü aratırlar. Alım sürecine zaten istekli şekilde baktığı için dönüşüm (satın almaya en yakın) oranı da yüksektir. Bu yöntemle onların karşısına hemen çıkabilirsiniz. Reklamlar dönüşüm oranları yüksek olduğu için kelimeler tıklama başı maliyetleri üzerinden teklif ölçülerine göre belirlenmektedir.

Diğer yöntem ise yukarıda bahsettiğimiz Facebook ve Instagram reklamları. Spesifik kullanıcı kitlesine reklamlar göstermek için oldukça ideal bir yöntemdir. Üye olurken ve sonrasında birçok bilgimizi vermiş olduğumuz Facebook aslında reklam yaparken bizlere bu kitleden yararlanmamız için birçok seçenek sunar. Belli bir yaş sınırına reklam göstermek ya da reklam vermek istediğiniz sektör içerisindeki sayfaları takip eden kullanıcılara reklam göstermek bunun en basit örnekleridir.

En temel düzende reklamlarınız için günlük bir bütçe veya toplam bütçeyi belirli tarih aralığında harcama imkanı sağlanmaktadır. Sosyal medya reklamları her zaman algoritmaya sağladığı kolaylıklar ve kullanıcılara sunduğu imkanlar ile normalde alınan ücretlerden daha düşük ücretlere reklam hizmeti sunar.

Özetlemek gerekirse yeni bir web sitesi kurduğunuzda sitenize binlerce kişi doğal sonuçlarla maalesef gelmez. Sitenizin arama sonuçlarında çıkması ve indekslerde ilk sayfada üst sıralara gelmesi zaman alır. Yalnız Google, Facebook ve Instagram reklamları sitenizi birkaç dakika içerisinde binlerce kişinin ekranına çıkartabilmektedir.

Reklamlarınızın başlıkları, açıklamaları varsa kampanyalarınız ve görselleriniz yüksek kalitede anlaşılır bir şekilde oluşturulmalıdır. İçerik planlamasında rakip analizi ve sektör analizi oldukça önemli bir konudur. Reklamlarınızı kitlenizin en aktif olduğu zamanda gösteriyoruz. Bu davranışımız anlık olarak daha fazla etkileşim almanız yönünde fayda sağlamaktadır.

Performans Pazarlama Ajansı

Bir performans pazarlama ajansı olarak; yaptığımız çalışmalarda reklamlarınız için harcamalarınızı minimum düzeyde maksimum kazanç elde edilmesi amacıyla yönetiyoruz.

Ürün ve hizmetlerinizin satışından elde edebileceğiniz en yüksek kâra sizleri çıkarmayı hedefliyoruz. Dijital pazarlama çalışmalarıyla kampanyalarınızı en uygun pazarlama kanalları üzerinden yürütüyoruz. İçerik, tasarım, kurgu ve strateji yönüne birlikte yaptığımız toplantılarda karar veriyoruz. Bir ürün veya hizmetin adından daha çok faydalarının pazarlanması satışın en büyük kilit noktalarından biridir. Bütçenizin doğru ve etkin bir şekilde kullanılmasıyla beraber alacağınız dönüşler için kitlenizi stratejilerimiz ile hedefleyebiliyoruz.

Performans pazarlama ajansımız yürüttüğü kampanyalardan sonra bazı kullanıcılarınıza ulaşmak için topladığı dataları remarketing ile satışa yöneltmede kullanır, yani hedef siteden çıkan kullanıcının farklı sitelerde hedef site reklamlarını görmesi sağlanır. Kullanıcıların nihai hedefe (sipariş alındı sayfası) gitmesi adına kart bilgilerinin girildiği sayfanın linki, sepet sayfası, adres bilgilerinin doldurulduğu sayfa vb. bölümlerde depolanan kullanıcılara retargeting çalışmalar yapılır. Bu şekilde farklı sitelerde daha önce incelediği bir ürünü reklam bölümlerinde görür. Nihai hedefe ulaşmaları amacıyla bu bölümlerde tutulan kullanıcılara yönlendirme çağrıları yapılmaktadır. Genelde sepette %10 indirim, ücretsiz kargo ve hediye kupon banner çalışmaları gösterilmektedir.

Reklam bütçelerinizi asla boşa harcamıyor etkili ve planlı bir şekilde kullanıyoruz. Ayrıca günlük reklam bütçesi belirleyip reklamı kendi haline bırakmıyoruz. Haftalık ve aylık düzende takip edip raporlandırarak reklam performansını devamlı olarak gözetim altında tutuyoruz. Bunlar yapılmadığı zaman harcadığınız bütçenin nereye gittiği bilemez, hangi kaynağın yüksek potansiyeli olduğunu takip edemezsiniz. Sitenize çektiğiniz ziyaretçilerin size tekrardan dönüş yapmaması harcadığınız reklam bütçesini tekrar kazanmanıza engel olacaktır.

Performans pazarlama sistemimizi sadece sosyal medya reklamları olarak düşünmemiz doğru olmaz. Kapsamlı bir çalışma sonucu 360 derece dijital medya yönetiminin gerçekleştirilmesi gerekir.

Bizimle İletişime Geçebilirsiniz

  Hemen Arayın
  WhatsApp

  Bir Projen Mi Var?

  Bizi hemen arayın, karşılıklı fikirleri ve reklam süreçlerini konuşalım.