Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya yönetimini, farklı fikirlerin etkileşime girdiği beğeni ve yorumu siparişe dönüştüren bir strateji ile hareket ettiriyoruz.

Sosyal medya yönetimi son zamanlarda oldukça yoğun bir kitlenin içinde bulunduğu uygulama ve sitelerin işletmenin çıkarları doğrultusunda tanıtım ve pazarlama amacıyla yapılan sürece verilen addır. Son zamanlarda gelişen teknoloji ile birlikte sosyal medya kullanıcı sayısında fazlaca bir artış gözlenmektedir.

Sosyal medya sadece kişisel olarak değil birçok kurum ve firmalar tarafından da kullanılmaktadır. Firmalar bir çok şeye yetişemediği için bu hesapları yönetecek dijital ajanslarla çalışmak isterler.

Bu konuda sizlere sosyal medya yönetimi desteği sunan Dijital Yuva, firma adına paylaşımlar hazırlayıp özel gün ve haftalar için ayrıca etkinlik planına uygun olarak paylaşımlar yapar. Hesabınızın sizin verdiğiniz ölçüde tüm kontrolünü üstlenen firmamız reklamlarınızdan ve paylaşımlarınızın etkileşiminden sorumlu olmaktadır.

Sosyal medya hesapları markanıza, ürün ya da hizmetlerinize ilgi duyanların ziyaret ettiği profillerdir. Bu nedenle profesyonel olarak belirli bir kurumsal çizgide hazırlanması gerekir. İşletmeniz ile irtibata geçen kullanıcılara kesintisiz destek sunmak için iletişim hatlarınız ve mail hesaplarınız da sürekli olarak kontrol edilir.

Hesaplarınız için hazırlanması gereken materyaller özgün olmak koşuluyla ürün ve hizmetlerinizi anlatır şekilde hazırlanmalıdır. Özel gün ve haftalar üzerine hazırlanan görsel veya video çalışmalar kullanıcıların dikkatini çekerek farkındalık sağlar.

Sosyal medya ajansı, müşterileri için sosyal medya stratejileri geliştiren, içerik üreten, yöneten ve ölçümleyen, reklam kampanyaları ve influencer pazarlaması gibi hizmetler sunan dijital pazarlama ajanslarıdır.

İhtiyaçlarınızın da ötesinde çalışmalar gerçekleştiren Dijital Yuva; müşterilerinin sosyal medyada varlık göstermelerine yardımcı olmak için sektördeki trendleri takip eder ve yenilikçi stratejiler oluşturur.

Dijital Yuva, sosyal medya pazarlama hizmetleri konusunda profesyonel medya ajansıdır. Uzman kadrosu ve sektördeki deneyimi, müşterilerinin ihtiyaçlarına uygun çözümler sunmalarını sağlar. Şeffaf çalışma prensiplerimizle, müşterilerimizin memnuniyetlerine odaklı yaklaşım ve yenilikçi stratejiler oluşturuyoruz.

Ayrıca; sosyal medya yönetimi, içerik üretimi, reklam kampanyaları ve influencer pazarlaması gibi konularda uzmanlaşmış olan Dijital Yuva, müşterilerinin daha büyük başarılar elde etmesi için stratejiler geliştirir.

Sosyal Medya Yönetim Ajansı

Markalar için sosyal medya platformlarında içerik paylaşım stratejileri, reklam ve kampanya çalışmaları hazırlamak gibi görevleri olan sosyal medya yönetim ajansı, firmalar için büyük bir öneme sahiptir. Firmaların sosyal medya platformlarındaki ihtiyaçlarını belirleyerek etkili reklam çalışmaları gerçekleştiren sosyal medya yönetim ajansları, başlıca şu hizmetleri yerine getirir:

 • Rakip ve hedef kitle analizi yapmak
 • Kampanya ve reklam yönetimi gerçekleştirmek
 • Analiz ve raporlama çalışmaları hazırlamak
 • Etkili sosyal medya stratejileri geliştirmek
 • Sosyal medya için gerekli moderasyon süreçlerini tamamlamak
 • Affiliate ve Influencer marketing çalışmaları yapmak

Sosyal medya yönetim ajansı, markaların ihtiyaç ve isteklerine uygun olan pek çok çalışma gerçekleştirir. Sosyal medya hesaplarının en etkili şekilde kullanılması sayesinde firmaların ürün ya da hizmet satışlarını artırmak için etkili sosyal medya yönetim stratejilerinin hazırlanması şarttır. Geleneksel reklam stratejileri ile hedefin dışında pazarlama çalışması zaman ve maddi kayıplar içerebilmektedir. Dijital dünyanın saniyeler içerisinde milyonlarca potansiyel müşteriye ulaştırdığı etkili gücünden faydalanmak oldukça önemlidir. Bu yüzden alanında uzmanlaşmış ve deneyimli bir sosyal medya yönetim ajansı ile çalışmak gerekir.

En iyi sosyal medya ajansı olan Dijital Yuva ile çalışmak, firmalar için başarıyı oldukça hızlandırır. Bunun yanı sıra hem para ve hem de zamandan büyük tasarruf elde etmelerini sağlar.
En iyi sosyal medya ajansı olan Dijital Yuva ile çalışmak, firmalar için başarıyı oldukça hızlandırır. Bunun yanı sıra hem para ve hem de zamandan büyük tasarruf elde etmelerini sağlar.

Sosyal medya yönetimi alanındaki yılların kazandırdığı tecrübe ve profesyonellik ile hizmet veriyoruz. Dijital Yuva, etkili reklam çalışmaları ile markanızı rakipler arasında zirveye taşır. Hedef kitle analizi yaparak potansiyel müşterilerinizi belirler, satışlarınızı katlamanıza olanak sağlar.

Sosyal medya platformlarındaki görünürlüğünüzü artırarak kısa sürede kazancınızı büyük oranda katlamak istiyorsanız, bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Günümüzde sosyal medya kullanıcılara farklı amaçlarını gerçekleştirmek için imkanlar sunar. Sosyal medya, insanların mobil cihazlar, uygulamalar veya web sayfaları üzerinden iletişim kurduğu bir internet ortamıdır.

Video, fotoğraf ve yer paylaşmak uygulamalar aracılığıyla yeni insanlarla tanışmak en aktif kullanım şeklidir. Birçok bireysel kullanımın yanında işletmeler de bu mecranın içerisinde bulunmaktadır. Sunduğu hizmetler, fırsatlar veya birçok fayda sizleri potansiyel müşterilerinize daha kolay ulaştırır. Uygun fiyatlı reklamlar ve spesifik kullanıcılar yine bu platformlar aracılığıyla hedeflenmektedir.

Sosyal Medya İçerik Yönetimi Nasıl Yapılmalıdır?

Her ne kadar sosyal medyayı aktif şekilde kullanan bir toplum olsak da işletmelerin de yaptığı bariz hatalar vardır. Sosyal medya içerik yönetimi sadece tweet atmak ve DM den gelen mesajlara cevap vermek değildir. Hesabınız ve kullanıcılar ile ilgilenmek, kolay ulaşılabilir olup destek noktasında hızlı çözümlerin üretilmesi için aktif olmak gerekir.

Sosyal medya hesabınız için kurgu, strateji, rakip analizi, marka bilinci ve etkileşim yönetimi bu süreçlerde oldukça önemlidir. Her bir parçası doğru şekilde yerleştirildiğinde bir puzzle ne kadar düzenli duruyorsa sosyal medya hesabınız için de aynı durum geçerlidir. Sosyal medya günümüzde toplumun büyük – küçük tüm üyelerine kolayca ulaşabileceğimiz bir platformdur. Ayrıca sosyal medya araçları her işletme için reklam, pazarlama ve marka yönetimi fırsatlarını ortaya çıkarmaktadır.

Firmanızı sosyal mecralarda ne kadar tanıtabiliyorsunuz?

Bu soruyu beklemiyor olabilirdiniz. Bu soru için net bir cevabınız henüz yoksa firmanızın mutlaka sosyal medya hesabı için içerik yönetimi ihtiyacı vardır. Dijital çözümlerimiz ve sosyal medyaya olan yaklaşımımız işletmenizi hedeflerinize kolayca ulaştırmayı hedefler.

Profesyonel Çözüm Noktasıyız

Kurumsal sosyal medya yönetimi konusunda Dijital Yuva olarak markanıza nefes aldıran çözümlerle yanınızdayız. Instagram reklam verme, Facebook reklam verme, Twitter ve daha birçok sosyal medya platformları için reklam hizmetleri sunuyoruz.

Uygun fiyatlara etkili reklamlar yayınlamak isteyen firmaların markalarını daha fazla kitleye ulaştırmaları gerekir. Teknik ve stratejik anlamda bu işlemleri sürdürmek zor gelebilir. Bunun için yüksek bütçeleriniz hızlıca tükenebilir. Hedef kitleniz doğru yapılandırılmadıysa eğer yarardan çok zararınız olması muhtemeldir. Bu yüzden etkili bir reklam çalışması bu tür reklam süreçlerini profesyonel olarak yönetmiş bir ekip tarafından yapılmalıdır. 2011 yılından beri tüm sosyal medya gelişmelerine yakından tanıklık ederek reklam süreçleri ve stratejiler geliştirdik.

Bir sosyal medya hesabında reklam yapmak sizlere ne kazandıracak, hiç düşündünüz mü?

Sosyal Medyanın İşletmelere Sağladığı Faydalar Nelerdir?

 • Sizi milyonlarca kişiye ulaştırır.
 • Markanız reklamlar aracılığıyla daha fazla kişi tarafından tanınır.
 • Reklamlarınızın algısı ve markanızın nihai hedefi topluma vereceğiniz mesajı pazarlamaktadır.
 • Kitlelere ulaşılması halinde ürün ve hizmetinize talep arttığında kazancınızda da artışlar ortaya çıkacaktır.
 • Yeni veya eski bir işletme olmanız sosyal medya hesabı açmanıza engel değildir. Günümüzde birçok kullanıcı adres ve iletişim bilgilerinden sonra firmaların en çok sosyal hesaplarını bulmaya zaman harcamaktadır. Temiz ve profesyonel olarak kurgulanan sosyal hesaplarınız kullanıcıların sizinle birebir irtibata geçmesine katkı sağlayacaktır.

Şirketinizin Sosyal Medyasını Yönetelim

Dünya genelinde ortalama 4,5 milyar kullanıcı aktif olarak sosyal medya kullanmaktadır. Bu kadar yüksek oranda kullanım sayısına erişilen bu ağlarda reklam amaçlı gösterimler yapmak büyük fayda sağlamaktadır. Global düzende sosyal hesaplara sahip firmaların varlığının korunabilmesi ve son kullanıcı trendlerinin takip edilebilmesinin altın anahtarı sosyal medya kullanımı, analizi ve takibidir. Bu yüzden sosyal medya yönetiminin doğru şekilde profesyonel olarak sürdürülmesi son derece önemlidir. Sadece paylaşım yapmak sosyal medya hesaplarını yönetmek demek değildir. Bu nedenle yapılan hatalı bir paylaşım aynı saniye içinde milyonlarca kullanıcıda infiale neden olabilmektedir.

Sosyal medya gereklilikten çok her işletmenin ihtiyacı olarak görülmelidir. Ayrıca doğru mesaj içeren iletilerin tüketiciye ulaşması ve kurumsal kimliğinizi yansıtması da kullanıcı tarafında şirketinizin güvenilirliğini sağlayacaktır. Bu düzende ilerleyen profesyonel sosyal medya hesap yönetimi sayesinde pazarlama ve strateji ile gelirlerinizin arttığını gözlemleyebilirsiniz.

Uzman ekibimizden profesyonel sosyal medya hesap danışmanlığı talep edebilirsiniz. İşinize göre geliştirdiğimiz fikirleri fırsata çeviriyoruz. Yayınladığımız her post çalışması için haftalık veya aylık rapor seçenekleri ile takip imkanları sunuyoruz. Çıkan rapor doğrultusunda yeni stratejilerimizi ortaya çıkarıp fikirlerimizle sosyal medyanıza yön veriyoruz.

Peki Nelere Dikkat Ediyoruz?

Sosyal medya yönetimi yapılırken çalışmaların etkili olması için uzman olmak ilk koşuldur. Platformu bilmek, doğru reklam stratejisi geliştirmek ve şirket profiline uygun kullanıcı profiline en uygun yerden ulaşmak gerekmektedir. Facebook ve Instagram gibi sosyal medya uygulamalarının kullanımları basit ve pratik gibi görünse de aslında iki farklı reklam vermek alanı sunulur.

Standart reklamlar (lite) ve profesyonel arayüzden verilen reklamlar hem kitle seçimi hem de spesifik ayarlar bakımından oldukça farklıdır. Lite paneller üzerinden reklamlar birkaç tıklama ile verilebilmektedir. Ama yanlış adımlar atılması sonucu markaya yarardan çok zarar getirir. Dijital Yuva olarak işte burada devreye profesyonel sosyal medya hesap yönetiminin girdiğini belirtebiliriz.

Kurumsal anlamda sosyal medya hesaplarınızın yönetilmesi, daha etkili bir bütçe ile doğru kitleye verilen reklamdır. Bu da işletme veya markanın imajını güçlü kılacaktır. Reklamları yayınlamadan önce her kullanıcının hangi saat diliminde aktif olduğunu tespit ediyor, ilgisini çekmeyi kolaylaştıran düzeyde reklamlar ile geniş kitlelere yayıyoruz. İşletme veya profilinizi ziyaret eden kullanıcılar gerektiğinde irtibata geçerek destek talep edebilmektedir. Bu durum satış hacminin artmasına doğrudan katkı sağlayabilmektedir.

Kullanıcılar ile kurduğumuz etkileşim ve marka gücü, potansiyel müşterileriniz ile aranızdaki güveni tesis eder. Bu durumda ortaya; güven duyulan, kolay iletişim kurulan, kesintisiz destek ve çözüm odaklı, memnuniyet oranı yüksek, kaliteli bir profil çizilmiş olacaktır. Buna uygun davranan işletmeler daha net kurumsal imaj çizebilmektedir.

Dijital Medya Ajansı

Dijital medya ajansı genel bir tanımlama ile dijital pazarlama faaliyetlerini gerçekleştiren reklam ve tanıtım ajansıdır. Medya ajansları, reklam hizmetleri için geleneksel tanıtım yöntemlerinin yerine dijital medyayı kullanır. Bu sayede markaların ürün ya da hizmetlerini kısa sürede en geniş kitleye ulaştırılır. Bununla beraber markanın bilinirliği de artar. Birçok farklı mecra üzerinden reklam çalışmaları yaparak markalara yeni müşteriler kazandırmayı hedefler.

Dijital medya ajansları; Facebook, Twitter, LinkedIn, Instagram ve Pinterest gibi sosyal ağlarda firmanızı tanıtır. İşinizi geliştirmek adına sosyal medya platformlarında etkili reklam çalışmaları gerçekleştirir.

Aynı zamanda;

 • Sosyal medya reklam verme hizmeti,
 • Sosyal medya sayfa yönetimi,
 • Sosyal medya hesabı açma ve profil oluşturma,
 • Şirket sayfası kurulumu gibi tanıtım çalışmaları ile firmanızı, kısa sürede milyonlarca kişi ile buluştur. Aynı zamanda tüm bunlara düşük bütçeler ile sahip olmanıza olanak sağlar.

Dijital medya ajansı, web siteniz için dijital platformlar üzerinde firmanızın bilinirliğini artıran reklam çalışmaları tasarlar. Geleneksel reklam ajanslarının yaptığı çalışmaları dijital ortamda kodlamalar, tasarımlar ve içeriklerle birlikte internet kullanıcılarına ulaştırır. Sizi, hedeflerinizi, isteklerinizi ve işletmenizi detaylı şekilde tanır. Sonrasında markanızı sosyal medya platformlarında en iyi şekilde temsil eden reklam çalışmaları hazırlar. Bu sayede düşük bütçeler ile geniş bir müşteri kitlesine ulaşarak satışlarınızı artırmanıza olanak sağlar.

Bir firmanın web sitesi, arama motorunda üst sıralarda çıktığında daha fazla ziyaretçi trafiğine sahip olur. Böylece daha fazla potansiyel müşteri kitlesine ulaşarak bilinirliğini hızla artırır. Dijital medya ajansı çalışmaları sayesinde gerçekleşen tüm bu olumlu etkiler, firmaların kazançlarını katlamasına imkan sağlar. Çünkü sosyal medya platformlarının ne kadar yaygın kullanıldığı düşünüldüğünde dijital tanıtım çalışmalarının etkisi kolayca anlaşılabilir. Dijital medya ajansı olarak hizmet sunan Dijital Yuva; markaları dijital pazarlamanın her alanında geliştirmeyi hedefler.

En İyi Sosyal Medya Ajansı

Dijital dünyada var olmanın ve dönüşümü artırmanın yolu, doğru reklam stratejileri uygulamaktan geçer. Özellikle kurumsal şirketler için sosyal medya platformlarında var olmak, işlerinin geleceği adına büyük önem taşır. En iyi sosyal medya ajansı olan Dijital Yuva ile çalışmak, firmalar için başarıyı oldukça hızlandırır. Bunun yanı sıra hem para ve hem de zamandan büyük tasarruf elde etmelerini sağlar.

Firmanızı dijital dünyada görünür kılmak, marka bilinirliğinizi hızla artırır. Bu yüzden müşterinizle sadık ve güçlü bir iletişim kurmak için en iyi sosyal medya ajansı ile çalışmak oldukça önemlidir. Facebook, Instagram, Linkedin, Twitter gibi önemli dijital mecralarda var olmak için doğru stratejiler izlemek gerekir. Dijital medya ajansları, ilgi çekici içerikler hazırlayarak markanızı sosyal medya platformlarında zirveye taşır. Ayrıca firmanız için doğru stratejiler belirleyerek dijital medya üzerinde işlerinizi büyütmenizi sağlayarak markanızı geniş kitlelere ulaştırır.

Müşterileriniz ve takipçileriniz ile dijital dünyada işletim kurmanın yolu, sosyal medya platformlarını doğru şekilde kullanmaktır. Bunun için en iyi sosyal medya ajansı olan Dijital Yuva ile birlikte çalışmanın önemi fazladır. Sosyal medya uzmanları firmanız için gerçekçi hedefler belirleyerek en uygun sosyal medya mecralarını planlar. Etkileşimi yüksek, ilgi çekici reklamlar oluşturarak geleceğe yönelik harika bir yatırım yapmanıza yardımcı olur.

Markanız için doğru hedef kitlesini belirleyerek sosyal medya üzerinden onlara ulaşmak, yeni müşteriler kazanmanın en etkili yollarından biridir. Potansiyel müşterilerinize ürünleriniz ya da hizmetleriniz hakkında detaylı bilgi vererek onları etkilemenizde önemli rol oynar. Dijital dünyanın adeta hayatımızın her alanını kuşattığı günümüzde firmalar için satışlarını artırmanın yolu, en iyi sosyal medya ajansı olarak hizmet veren Dijital Yuva ile çalışmaktan geçer.

Sosyal Medya Reklam Ajansı

Firmalar için potansiyel müşterilerine ulaşmanın en kolay ve hızlı yolu, sosyal medyada reklam çalışmaları yürütmektir. Sosyal medya platformlarında etkili reklamlar oluşturarak hangi müşteri kitlesine hitap etmek istediğinizi seçebilirsiniz. Bu sayede ürün ya da hizmetlerinizi tanıtan içeriklerinizin, doğrudan onların sosyal medya sayfa akışlarında görüntülenmesini sağlayabilirsiniz.

Sosyal medya reklam ajansı, firmanız için tüm sosyal medya mecralarında birbirinden etkileyici reklam çalışmaları hazırlar. Günümüzde insanlar satın alma kararı verirken sosyal medya mecraları üzerinden yoğun bir deneyim ve öneri bilgisi arayışı içindedir.  Sosyal medya reklam ajansı çalışmaları sayesinde potansiyel müşterileriniz işletmenizi fark ederek kolayca ürün ya da hizmetlerinizi satın alma kararı verebilirler. Böylece kolayca çok fazla sayıda müşteri kazanarak kazancınızı kısa sürede katlayabilirsiniz.

Firmalar için etkileyici sosyal medya hesapları oluşturarak dijital dünyada var olmak, sanıldığı kadar kolay değildir. İyi düşünülmüş, bilgi ve tecrübe ile hazırlanmış reklam stratejileri gerektirir. Bunun yanı sıra ilgilenilmesi gereken içerik türleri, platform ve reklam çeşidi gibi unsurlar bulunur. Çünkü doğru strateji içermeyen planlar markanıza yararın aksine çeşitli zararlar verebilir. Sosyal medya reklam ajansı olarak hizmet sunan Dijital Yuva, birlikte çalıştığı markalar için en kaliteli sosyal medya reklam hizmetlerini sağlamaktadır.

Profesyonel Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal medya gerçekten uzmanlık isteyen bir iş alanıdır. Yeterli profesyonelliğe sahip olmayan bireylerin veya firmaların reklam bütçenizi tüketmekten başka yapacağı bir çalışma olmayacaktır. Tercihin tamamen sizde olduğu bu durumda referans sormak, tasarımların teyidini yapmak ve yönetilen reklam hesaplarını öğrenmek başlangıç için yeterli olabilir.

Hesaplarınızı yönetirken her ayın ilk haftasında sosyal medya paylaşım takvimi hazırlanır. Bu çalışma takvimi 1 aylık süreci kapsamaktadır. Bu takvimi firma yetkilileri ve sosyal medya uzmanımız gerçekleştirilmektedir. Hesabınız yönetilirken firma içinden atayacağınız bir yetkili ile iletişimde olup karşılıklı fikir alışverişi yapmamız paylaşım süreçlerinin daha verimli geçmesini sağlayacaktır.

Yönetimin başladığı aydan itibaren sosyal medya paketinizin özelliğine göre takip eden tarihlerde detaylı raporlar sunulmaktadır.

Profesyonel sosyal medya yönetimi sayesinde daha az bütçeyle daha fazla görüntüleme veya izlenme alabilirsiniz. Bu tür çalışmalar yapılırken işinde ileri derecede iyi sosyal medya hesabı yöneticisi tercih edilmelidir.

Hesabınızın yönetimi yapılırken mutlaka dikkat edilmesi gereken noktalardan biri de rakip analizinizin sağlam ve düzenli bir şekilde yapılması gerektiğidir. Yapılan bu analizler sonucu profesyonel sosyal medya yönetimi için ilk adım atılmış olur. Ayrıca oluşturulan plan dahilinde rakiplerinin zayıf yönlerini görüp onlardan daha iyisini yapmaya çalışan gerekir. Bu nedenle markanıza yapacağınız yatırımlar kesinlikle gelecek vaat eden yatırımlardır.

Harcadığınız hiçbir tutar çöpe gitmeyecek aksine marka bilinirliği edinmeniz ile birlikte markanızın tabanını daha sağlam bir şekilde oluşturmanıza fayda sağlayacaktır. Hedeflediğiniz kitlelerin yaş, cinsiyet ve davranışları bilinerek reklamlarınızın yönetilmesi gerekir. Sadece bunlar yeterli olmamakla birlikte bir çok kriter sizin reklamınızın daha fazla görüntülenmesine ya da daha fazla ücret harcamasına neden olabilir. Aradaki ince bağlantı tamamen bu işin profesyonelce yapılması sonucu sağlanabilir.

Sosyal Medya Yönetiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Profesyonel sosyal medya yönetiminde dikkat edilmesi gereken en önemli nokta kaliteli görsel, video ve içerik üretilmesidir. Çünkü sizinle birlikte o iş yapan onlarca firma bulunmaktadır. Bu nedenle onların arasından sıyrılmak ve farklı olduğunuzu kullanıcılara göstermek için mutlaka görsellerinizi özenle hazırlamalı yüksek kaliteli haliyle paylaşmalısınız.

Paylaşacağınız her içerik hem kurumsal kimliğinizi hem de yaptığınız işi doğru şekilde anlatmalıdır. Kısa vadeli çalışmaların yerine yapılacak uzun vadeli çalışmalar her zaman markanızın bilinirliğini sağlamak anlamında faydalıdır.

Markanızın gelirlerini artırmak için profesyonel sosyal medya yönetimini bizden talep edebilirsiniz.

Profesyonel sosyal medya yönetimi için mutlaka dijital pazarlama ve eğitim imkanları sunan ajansımızla iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medya Hesapları Nelerdir?

Günümüze kadar birçok sosyal medya hesabı ismi duysak da kullansak da şimdilerde bizi en çok etkileyenler arasında olan sitelerine göz atalım.

 • Instagram (Fotoğraf ve Video paylaşımı ile öne çıkıyor. Her işletmenin bir hesabının olması ve uzman ajanslara profesyonel reklam vermesi ile satışları artırdığı biliniyor.)
 • Facebook (Uygun fiyatlı ve geniş bir kitleye cihaz, ekran ölçüsü ve özel reklam alanları belirlenerek reklamlar veriliyor. Business bağlantısı ile aynı zamanda Messenger ve Instagram üzerinden reklam çıkabiliniyor.)
 • Twitter (Genel olarak hayat akışının ve gündemin belirlendiği Twitter’da mesaj ağırlıklı reklamlar verilmektedir.)
 • LinkedIn (İş arayan ile işvereni profesyoneli bir platformda buluşturan LinkedIn, eleman arayanlara istediği kriterlere uygun personeli bulmaya yardımcı olur.)
 • YouTube (Video içeriklerinin paylaşıldığı bu platform bir işletmenin yaptığı işi en iyi şekilde anlatmaya imkan sunan sistemler arasındadır. Birçoğumuz gün içinde müzik, film ve içerik üreticilerin videoları izlemek için giriş yapıyor. Bu platformda video ve resim reklamları verilebilmektedir.)

Sosyal medyanın insanlar üzerindeki etkisi oldukça fazladır. Bu yüzden firmalar genel olarak her şeyi sosyal medyadan duyurur. Bu onların kitlelerine veya takipçilerine en doğru bilgiyi kendi kaynaklarından aktardığı bir süreçtir.

Peki Neden Sosyal Medya Bu Kadar Önemli?

Sosyal medya yönetimi yapan firmamız sanal âlemde nasıl bir yol izlenmesi gerektiğini düzenli ve uyumlu bir şekilde sağlamaktadır. Firmalar artık daha fazla tanınır olmak ve satış yapmak üzerine pazarlama çalışmalarına ağırlık vermektedir. Büyük bir kullanıcı kitlesine sahip olan sosyal medya uygulamaları, son zamanlarda da yine milyonlarca kullanıcının ilgi odağı olmuştur.

Bu nedenle internette ve arama motorlarında son yıllarda daha çok sosyal medya pazarlama teknikleri araştırılmıştır. Bu araştırma ile birlikte birçok kişi sosyal medya yönetimi hakkında bilgi sahibi olmaya çalışır. Yalnız sosyal medya yönetimi o kadar da göründüğü gibi kolay bir iş değildir.

Bunun önce düşünme, fikir üretme, tasarım, uygulama, tanıtım, içerik yazarlığı, pazarlama teknikleri ve süreç takibi gibi basamakları bulunmaktadır. Her biri birbirine zincirleme bağlı olan bu iş akışında yeterli olmadığınız bir durumu yapmak işinizde aksaklığa neden olabilmektedir. Bu nedenle firmalar bu işi layıkıyla yerine getirebilen sosyal medya uzmanı aramakla meşgul olurlar.

Bu sosyal medya uzmanları işi gereği bir çok sektöre ait bilgilere vakıftır. Eğer bulduğunuz sosyal medya uzmanı henüz tecrübesiz biri ise onun işinizi öğrenmesi ve işin inceliklerini keşfetmesi sizin maddi zararları şimdiden göze almanız anlamına gelir.

Bu yüzden firmalar sosyal medya uzmanı ararken aslında bir dijital pazarlama ve eğitim ajansı olan Dijital Yuva ile tanışır. Sektöre sosyal medya uzmanı yetiştiren ve uzman sosyal medya yönetimi yapan ajans olarak da hizmet vermektedir.

Unutmayın ki sizi hiç tanımayan birisi sosyal medyanızda onlara bıraktığınız izlenime dayanarak fikir sahibi olmaktadırlar. Bu yüzden müşteri memnuniyeti ile birlikte kullanıcılara iyi bir etki bırakmak markanız veya ürünleriniz için son derece önemlidir.

Profesyonel sosyal medya ajansı tam da bu yüklerden sizleri kurtarmak için hizmetlerini sunmaktadır.

Sosyal Medya Hesapları Nasıl Yönetilmelidir?

Sosyal medya hesabı tüm platformlara hakim, girişken, üretken ve insan ilişkileri kuvvetli olan bir ekip tarafından profesyonel olarak yönetilmelidir. Ayrıca reklam yönetim sistemine aşina olan Dijital Yuva ekibi, sosyal medya yönetimi konusunda sizlere hizmet vermektedir.

Dijital Yuva, içinde bulunduğu piyasada iyi bir noktaya ulaşmayı hedeflemektedir. Bunun içinde sosyal medyayı ustalıkla kullanmaktadır. Kendi sosyal medya hesaplarımıza özenirken tüm müşterilerimizin de hesaplarınıza o özeni gösteriyoruz.

Reklamların başarıya ulaşması için trafik oluşturmak yerine sizin hizmetlerinize ilgi duyan, son zamanlarda benzer ürün ve hizmetler alan kullanıcıları hedeflemek daha doğru yöntem olarak uygulanmaktadır. Ayrıca hesabınızın nasıl yönetilmesi gerektiği konusunda çok daha fazla detaylı bilgilere bizimle gerçekleştireceğiniz toplantılarda değineceğiz.

Ekibimizde sosyal medya yönetimi grafik tasarımcılar ve içerik yazarları çalışmaktadır. Ayrıca uzman ekibimiz hedef kitle ile sağlıklı bir ilişki kurmak için güzel bir üsluba sahiptir.

Reklamların daha dikkat çekici ve kısa olması en temel beklentiler arasındadır. İnsanların artık izlediği uzun ve sıkıcı reklamlar markadan nefret etmeye kadar gidebilmektedir. Verilen reklamlar işletmenizin daha fazla takipçiyi veya markanızın hayranlarını bir arada tutar. Bu yüzden reklamlar oldukça önemlidir. Ayrıca sosyal medya yönetimi yapan kişilerin strateji geliştirme yeteneğine de sahip olması gerekir. Çünkü beklenmeyen kötü bir durumda strateji şarttır.

Sosyal medya yönetimi yapan firmamız hedef kitleyi belirlemek için özel demografik yapıları analiz etmektedir. Bilindiği üzere sosyal medya, gencinden yaşlısına, erkeğinden kadınına herkes tarafından kullanılmaktadır. Bu kullanıcıların algıları ve tercihleri farklı olduğu için firmamız bu konuda özel olarak bir kitle analizi yapmaktadır.

Ayrıca sosyal medya, belirli saatlerde yoğun bir kullanıma sahip olduğu için bu konuda özellikle kitle analizi çok önemli bir rol oynamaktadır. Paylaşımlarınızda kullandığınız resim ve videoları dikkat çekici düzende gözü yormayacak şekilde hazırlıyoruz.

Sosyal Medya Yönetimi Neden Önemlidir?

Pazarlama tekniklerimiz ve profesyonel yönetim anlayışımızla sosyal hesaplarınızı geliştirme odaklı çalışıyoruz. Dijital Yuva’nın amacı küçük – büyük satıcı firma ayırt etmeksizin daha kaliteli ve hızlı hizmete ulaşmalarını sağlamaktır.

Sosyal medya yönetimi yapan firmamız grafik tasarımdan tutun da blog yazılarına kadar her şeyi ustaca yapıyoruz. Ekibimiz tarafından yapılan her çalışma müşterilerimizin istekleri göz önünde bulundurularak yapılmaktadır. Sosyal medya yönetimi firması olarak sizin için her türlü paylaşımı hazırlıyor ve en iyi şekilde reklamlarınızı yönetiyoruz.

Siz işinize odaklanırken biz de kendi işimize odaklanıp sizlere yüksek kâr elde edeceğiniz reklamları ve marka bilinirliğini sağlıyoruz. Böylelikle şirketinizdeki diğer işlerle ilgilenmeniz daha kolay olacaktır.

Sosyal medya yönetimi sayesinde işletmeniz birçok kullanıcı ile iletişim halinde olmaktadır. Birçok kişi Instagram kullansa da Twitter hesabınızdan da sizlere ulaşmak isteyenler olacaktır.

Sürekli aktif olmak, yeni şeyler paylaşmak, anketler yapmak gerekmektedir. Ancak bu şekilde firmanız kendini tanıtabilecektir. Ekibimizin reklam ve pazarlama teknikleri konusundaki tecrübeleri oldukça fazladır. Sosyal medya yönetimi firması olarak sizinle kısa süreli çalışmalar yapmak yerine uzun soluklu bir çalışma yürütüyoruz. Sürekli sizinle iletişim halinde olarak hesabınızın yönetiminde üstün rol oynuyoruz.

Bütçe Yönetimi Nasıl Olmalıdır?

Son zamanlarda sosyal medya, firmalar için zorunlu bir süreç haline gelmiştir. Firmalar isimlerini duyurmakta, pazarlama ve e-ticaret yapmada son derece uzak kalabilmektedirler. Bu işi üstlenen bir firma olarak sadece sosyal hesaplarınızı kontrol etmekle kalmıyor daha fazla yaratıcı fikir ile kendimizi de yeniliyoruz.

Kimse ayırdığı reklam bütçesinin boşa gitmesini istemez. Firmalar için oldukça önemli olan bu giderler karşılığında getiri sağladığı sürece devamlılık göstermektedir. Yalnız şu unutulmamalıdır ki birkaç ay arama veya satış olmaması sosyal medya yönetiminin başarısız olduğu yönünde yorumları kesinlikle haklı çıkarmaz. Sonuçta her işin bir başlangıç, gelişme ve bir de sonuç evreleri bulunmaktadır.

En iyi bütçenin belirlenebilmesi için doğru platformunun seçilmesi gerekir. Kullanıcılarınız en çok hangi platformda bulunuyorsa o platform hedeflenmelidir. Ayrıca profesyonel olarak reklam çalışmaları yapılıp dikkatleri çekilmelidir.

İşletmelerin bütçe yönetiminde zarar etmesinin en temel nedenlerinden biri de işi bilmeyen kişilerin biliyormuş gibi açtığı reklamlardır. Sonuç olarak bu reklamlar demografik hedeflemelerden uzak, kitle analizinden bihaber ve daha birçok kriterden muaf bırakılarak açılmaktadır. Bu yüzden bütçeniz normalden çok daha hızlı bir şekilde tükenir. Geliri olmayan bir harcama modeline geçirmenize sebep olur.

Bilinçli ve stratejik olarak bütçe yönetimi yapmak isterseniz en iyi sosyal medya ajansımıza ulaşabilirsiniz.

Hizmet Destek Formu

Hemen bizimle iletişime geçin ve birlikte sınırları zorlayalım!